رسته‌ها

دکتر مصدق و نطقهای تاریخی او در دوره پنجم و ششم تقنینیه

دکتر مصدق و نطقهای تاریخی او در دوره پنجم و ششم تقنینیه
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
در این کتاب که نطقها و خطاب های یکی از مشهور ترین مردان عرصه سیاست کشور به کمک نویسنده کتاب جناب حسین مکی گردآوری گردیده، روح حقیقی دکتر مصدق بخوبی تجلی یافته، همیشه بزرگ است، همیشه وطنخواه و باغیرت است، همیشه در راه سعادت و نیکنامی و افتخارات ایران جان خود در کف گذاشته و حاضر برای قربانی شدن است.
نویسنده کتاب حاضر با جمع آوری این نطقها و نشر آنها خدمت بزرگی به میهن و آزادی کرده است، این نطقها نشان می دهند که دکتر مصدق همیشه یک شیوه داشته و آن مواجه شدن با خطر در راه ایران است، این نطقها شواهد عدلی هستند که این صفت را برای جناب آقای دکتر(مصدق) گواهی می دهند، لذا عمل آقای مکی در برانگیختن این شهود برای تضعیف ارتجاع و خیانت و تقویت آزادی و امانت بسیار مشکور است.
مجموعه ای که اینک در برابر چشم خواننده قرار دارد نخست شرح مختصری از زندگی و سپس حاوی خطابه های مهم و افکار و عقاید و مشی سیاسی و نمونه علو فکر دکتر مصدق است.
این خطابه ها و نطقها مربوط بدوره پنجم و ششم تقنینیه است که برای جوانان معاصر و آینده سرمشق خطابه و رهبر فصاحت پارلمانی است. زمانه می گذرد، افراد معاصر از عرصه تنازع اجتماعی خارج می شوند و فرزندان فردا جای معاصرین را می گیرند، آن روز است که خطابه های دکتر مصدق بعنوان گرامی ترین یادگاری از دوره معاصر تلقی خواهد شد و ادوار بعد اعتراف خواهد کرد که: ((نام دکتر مصدق در تاریخ مشروطیت ایران همواره جاوید و قرین افتخار خواهد بود.))
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
459
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
kaydan
kaydan
۱۳۹۵/۱۲/۰۴

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دکتر مصدق و نطقهای تاریخی او در دوره پنجم و ششم تقنینیه

تعداد دیدگاه‌ها:
1
بخشی از مهم ترین نطق های یکی از مهم ترین شخصیت های سیاسی معاصر ایران در خصوص شماری از مهم ترین تحولات سیاسی معاصر ایران.
دکتر مصدق و نطقهای تاریخی او در دوره پنجم و ششم تقنینیه
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک