Hiweb

دکتر مصدق و نطقهای تاریخی او در دوره پنجم و ششم تقنینیه

نویسنده:
در این کتاب که نطقها و خطاب های یکی از مشهور ترین مردان عرصه سیاست کشور به کمک نویسنده کتاب جناب حسین مکی گردآوری گردیده، روح حقیقی دکتر مصدق بخوبی تجلی یافته، همیشه بزرگ است، همیشه وطنخواه و باغیرت است، همیشه در راه سعادت و نیکنامی و افتخارات ایران جان خود در کف گذاشته و حاضر برای قربانی شدن است.
نویسنده کتاب حاضر با جمع آوری این نطقها و نشر آنها خدمت بزرگی به میهن و آزادی کرده است، این نطقها نشان می دهند که دکتر مصدق همیشه یک شیوه داشته و آن مواجه شدن با خطر در راه ایران است، این نطقها شواهد عدلی هستند که این صفت را برای جناب آقای دکتر(مصدق) گواهی می دهند، لذا عمل آقای مکی در برانگیختن این شهود برای تضعیف ارتجاع و خیانت و تقویت آزادی و امانت بسیار مشکور است.
مجموعه ای که اینک در برابر چشم خواننده قرار دارد نخست شرح مختصری از زندگی و سپس حاوی خطابه های مهم و افکار و عقاید و مشی سیاسی و نمونه علو فکر دکتر مصدق است.
این خطابه ها و نطقها مربوط بدوره پنجم و ششم تقنینیه است که برای جوانان معاصر و آینده سرمشق خطابه و رهبر فصاحت پارلمانی است. زمانه می گذرد، افراد معاصر از عرصه تنازع اجتماعی خارج می شوند و فرزندان فردا جای معاصرین را می گیرند، آن روز است که خطابه های دکتر مصدق بعنوان گرامی ترین یادگاری از دوره معاصر تلقی خواهد شد و ادوار بعد اعتراف خواهد کرد که: ((نام دکتر مصدق در تاریخ مشروطیت ایران همواره جاوید و قرین افتخار خواهد بود.))

حق تکثیر: چاپ 1364

» کتابناکهای مرتبط:
Women and Politics in Iran: Veiling, Unveiling, and Reveiling
یادداشتهای اسدالله علم (جلد 5)
اسناد نهضت آزادی - جلد دوم

نسخه ها
PDF
حجم: 18 مگابایت
تعداد صفحات: 459
4.5 / 5
با 32 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۵/۱۲/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You