با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

سرزمین جاوید (جلد چهارم)

سرزمین جاوید (جلد چهارم)

سرزمین جاوید (جلد اول)
http://ketabnak.com/book/77104

سرزمین جاوید (جلد دوم)
http://ketabnak.com/book/77108

سرزمین جاوید (جلد سوم)
http://ketabnak.com/book/77109

✔️ کوروش خطاب به زعمای هندی گفت: حساب طبیعت مثل حساب داد و ستد بازرگانی نیست که در آن تفاوت و اختلاف به وجود نیاید.
یک کشاورز که گندم در زمین می‌کارد انتظار دارد که از هر تخم، فی‌المثل پنجاه تخم برداشت کند و هرگاه پنجاه سنگ (سنگ هخامنشی که واحد قیاس وزن بود با مقیاس امروزی دو کیلو و نیم سنگینی داشت) گندم بکارد منتظر است که دو هزار و پانصد سنگ گندم بردارد.
...نخستین دودمان فرمانروا در تاریخ اساطیرى و حماسى ایران زمین «پیشدادیان» بودند. پیشداد به معنى «اولین کسى که قانون آورده است». در شاهنامه فردوسى نخستین پادشاه پیشدادى «گیومرث» (کیومرث) (کیومرس) بود که در متون اوستایى و باستانى نخستین انسان آریایى و اولین فرمانروا بوده و مطابق متون اساطیرى بعد از اسلام نخستین مرد کیومرث و نخستین زن «مردیانه» بود.
بعد از او به ترتیب هوشنگ و جمشید به جهاندارى مى رسند. ضحاک تازى بعد از آنکه جمشید را شکست مى دهد، مدتى بر ایران حکومت مى کند و فرزندان جمشید را اسیر مى نماید. اما دچار قیام کاوه آهنگر و فریدون مى شود. بعد از زندانى شدن ضحاک در دماوندکوه، فریدون، منوچهر، نوذر، زاب و گرشاسب به فرمانروایى و سردارى مى رسند. بعد از زوال پیشدادیان یکى از نوادگان منوچهر به نام کیقباد به کمک رستم قهرمان داستان هاى حماسى ایران، فرمانروایى خاندان کیان را پایه ریزى مى کند.
کتاب از تاریخ قبل از پادشاهی مادها یعنی دوره حکومت ایران بانان زن بر ایرانویج شروع می شود و تا اواخر دوره حکومت ساسانیان بر ایران ادامه می یابد و بیشتر حالت رمان تاریخی را دارد.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: زری‍ن‌‏‫، ۱۳۸۴

» کتابناکهای مرتبط:
تاریخ شاهنشاهی هخامنشی
Sassanian Armies: The Iranian Empire Early 3rd to Mid-7th Centuries AD
بازخوانی تاریخ ایران زمین: دفتر اول

نسخه ها
4.7 / 5
با 70 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۵/۰۳/۲۴


پاسخنگارش دیدگاه
mojtaba1111
Publisher
تمامی سلیقه ها قابل احترام هستند من که به شخصه کتاب ایران باستان حسن پیر نیا (مشیرالدوله)را در بین تمامی کتب تاریخی قبول دارم این مرحوم درمورد هر واقعه تاریخی مطالبی از چند مورخ میگذاشت مثل هرودوت -گزنفون-و ...بعد هم خود ایشان نظر آنان را سبک و سنگین نموده با دلیل و برهان ثابت میکرد که مورخین یونانی ورومی چقدر در پیروزی هایشان غلو کرده و چقدر شکستشان را کمرنگ میکرده اند
نقل قول  
Dr Esfandiari
Member
کتاب ها برای سلیقه های مختلف هستند نمیشه که همش کتب علمی نوشت.الان بیشترین طرفدار و در بین کتاب ها رمان ها دارند.کتاب سرزمین جاوید هم کتاب نفیس و ماندگاریست.
نقل قول  
farhizesh
Member
آدم تاریخ میخونه که حقایق رو بفهمه ، رمان چه سودی داره؟؟؟؟؟؟ یه مشت دروغ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نقل قول  
payam186
Member
سلام و درود بر شما.ممنون از شما بخاطر کتاب بسیار ارزشمند سرزمین جاوید.سالها بود دنبال این کتاب بودم.همیشه پیروز و سربلند باشید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You