رسته‌ها
خاطرات یک تبعیدی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 347 رای
نویسنده:
مترجم:
رضا همراه
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 347 رای
✔️ مجموعه داستان کوتاه

مَحمَت نُصرَت معروف به عَزیز نَسین (۲۰ دسامبر ۱۹۱۵- ۶ ژوئیه ۱۹۹۵) نویسنده، مترجم و طنزنویس اهل ترکیه است.
پس از خدمت افسری حرفه‌ای، نسین سردبیری شماری گاهنامه طنز را عهده‌دار شد. دیدگاه‌های سیاسی او منجر به چند بار به زندان رفتن شد. بسیاری از آثار نسین به هجو دیوان‌سالاری و نابرابری‌های اقتصادی در جامعهٔ وقت ترکیه اختصاص دارند. آثار او به افزون از ۳۰ زبان گوناگون ترجمه شده‌اند. بسیاری از داستان‌های کوتاه او را ثمین باغچه‌بان، احمد شاملو، رضا همراه و صمد بهرنگی به فارسی ترجمه کرده‌اند.
در سال‌های پایانی زندگی، عزیز نسین به مبارزهٔ روزافزون با آن‌چه نادانی و افراطی‌گری دینی می‌خواند پرداخت. او به آزادی بیان و حق انتقاد بدون چشم‌پوشی از اسلام معتقد بود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
207
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
fardad Kazemi
fardad Kazemi
۱۳۸۸/۱۰/۲۴

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خاطرات یک تبعیدی

تعداد دیدگاه‌ها:
6
ازدوستان عزیزخواهشمندم اگراین کتاب رادراختیارداریدبرایم بفرستید قبلا اززحمات شماکمال تشکررامینمایم
سلام .خیلی از کتابای عزیز نسین رو نمیشه دانلود کرد .از کجا دانلود کنم؟؟؟؟ :(( :((
عزیز نسین در این کتاب در داستان اولش یعنی خاطرات در تبعید میگوید وقتی کسی زمین میخورد همه میخندند اما من نه چون خودم زیاد زمین خوردم ومیدانم چقدر آنکه زمین خورده چه حالی دارد وبه او نمیخندم یا در جایی دیگر میگوید روزی یک نفر دچار افسردگی شده بود رفت نزد دکتر روانشناس دکتر بعد از اینکه حرفهای مریض را شنید گفت من هر وقت دلم میگیره میرم سیرک و به کار دلقک انجا میخندم ودلم وا میشه و از افسردگی در میآیم تو چرا این کار را نمیکنی مریض گفت من دلقک همان سیرکم .
این داستانها داستانهای حدیث نفس انسانها یست چون نویسنده طنز نویس که با دریایی از غم وغصه و نداری به جنگ با خود میرود تا اگر پیروز شد خواننده داستان را خوشحال و خندان کرده است وگرنه نه وجامعه ای که همه اش زاری و گریه وشیون باشد نتیجه اش افسردگی وناکارآمدی در تمام جلوه های فنی علمی هنری خواهد بود وشاید این گونه طنزهای گزنده هم ما را بخنداند و هم بیدار کند که بیداری و خنده دو معجزه برای ما ایرانیان خواهد بود.
خاطرات یک تبعیدی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک