Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

درآمدی بر روش پژوهش علمی: فرایند تدوین پایان نامه و دفاع از آن

رساله پژوهشی، مهمترین دستاورد علمی هر دانش پژوهی است که با انگیزه کسب مهارتهای آموزشی و پژوهشی، وارد دوره های تحصیلات تکمیلی میشود. این رساله بازنمای بسیاری از توانمندیها، ظرفیتها و قابلیتهای دانش پژوه است و هر چند به لحاظ مشارکت استادان راهنما و مشاور و داور وی، میتوان آن را کاری گروهی تلقی کرد. اعتبار علمی هر رساله پژوهشی، در گرو اعتبار علمی یافته های پژوهشی مبنایی آن است؛ ضمن این که واضح است که هر پژوهش علمی، تحت تأثیر ساخت منطقی گزاره های ابتدایی یا مبنایی خود قرار میگیرد. بنابراین، دانشجو باید قبل از تدوین رساله، درباره اهمیت و مراتب استحکام منطق زیربنایی پژوهش و ارزش دستاوردهای علمی خویش بیاندیشد و سپس به رعایت نکات ظاهری تدوین رساله بپردازد.
این کتاب که ویرایش اول آن صرفا به صورت الکترونیکی منتشر شد و این نسخه آن، هم به صورت الکترونیکی و هم به صورت چاپی در دسترس پژوهشگران قرار میگیرد، با هدف کاهش رنج پژوهش برای پژوهشگرانی نگارش یافته است که با انگیزه دانش پژوهی و حقیقتیابی، به تدوین رسالۀ پژوهشی خود همت می گمارند، ولی مسیر و راه پژوهش را نمی دانند. به ویژه انگیزه نویسنده از نگارش این کتاب و انتشار گسترده و رایگان آن به صورت الکترونیکی، آن بود که از رنج هموطنان خود در مسیر پژوهش بکاهد. این هدف و تجربه دانش اندوزی در محضر استاد دکتر علی رضائیان، به جهت طرح ایده، سلولگرایی ایشان در تدوین کتب رفتار سازمانی و تجربه نسبتا موفق تدوین کتابهای کوچک و مختصر نگارنده او را برآن داشت که این تجربه را به تدوین کتابهای کوچک آموزشی در قلمرو "روششناسی و روش پژوهش" تسری دهد.

حق تکثیر: انتشارات میدانچی ، 1393
قابل دریافت از سایت دانشگاه شهید بهشتی
http://faculties.sbu.ac.ir/~tavallaei/in.../bookroom/books

» کتابناکهای مرتبط:
Winning and Managing Research Funding
The Complete Idiot's Guide to Speed Reading
تقویت تمرکز حواس

نسخه ها
4.8 / 5
با 19 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۴/۰۹/۲۵


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You