Hiweb-->

درشتی

درشتی

درشتی مجموعه ده داستان کوتاه از علی اشرف درویشیان است که نخستین بار در سال ۱۳۷۳- در ۱۰۵ صفحه- توسط نشر چشمه منتشر شد.
فلاکت و تیره روزی فاجعه آمیز درون مایه ی اصلی و پس زمینه ی کدر و تاریک بیشتر داستان های این مجموعه را تشکیل می دهد. بیماری، آوارگی، تنهایی و بیکسی، از دست دادن عزیزان، و مرگ سرنوشت سیاه اغلب شخصیت های این داستان ها است که آن ها را در سراشیبی های تند خود می غلطاند و زیر دست و پای خود له می کند. آن ها یا خود آماج ضربات فاجعه هایی هستند که چون داس آذرخش بر زندگی شان فرود می آید , می سوزاند و خاکسترشان می کند, یا شاهد حوادث فجیعی هستند که بر سر دیگران می آید.
در داستان درشتی , پسرک شاهد خاموش تیرباران فجیع هشت مرد چشم بسته است که در صبحی بارانی و مه آلود در میان رگبار سیل آسای باران, دور از چشم دیگران, آماج رگبار گلوله قرار می گیرند و همگی از پای در می آیند, و این فاجعه نه تنها به کابوسی سیاه برای او , بلکه به کابوس نی های نیزار تبدیل می شود که چون او شاهدان این صحنه ی فجیع بوده اند و در سوگ آن کشته شدگان دیوانه وار می نالند و می مویند...

این کتاب پیشتر به صورت تایپ شده در سایت قرار گرفته بود.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر چ‍ش‍م‍ه‌‏‫، ‏‏۱۳۷۷

» کتابناکهای مرتبط:
کلاف
طنز و شوخ طبعی ملانصرالدین
میراث خانم بانو

نسخه ها
PDF
حجم: 987 کیلوبایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 106
4.5 / 5
با 29 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۴/۰۲/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
scorpion01
Member
برای شناخت سبک نوشتار نویسنده و قلم توانای ایشان در بازگویی سیه روزی اجتماعی طبقات فرودست ایرانی ، شاه اثر آبشوران ایشان را پیشنهاد مینمایم . اثری که به چند بار خواندن میارزد . البته برای درک بهتر نوشتار کتاب یا باید کسی از آن روزگار بود و یا کسی از جنس قهرمانان داستان . ضمنا از آپلود كننده اين اثر نيز واقعا سپاسگذارم.
نقل قول  
254045
Member
با سلام
امیدوارم زمینه تبادل نظ ردر خصوص چنین کتابهایی فراهم گردد.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You