رسته‌ها
قطره اشکی در اقیانوس - جلد 1
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 36 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 36 رای
✔️ رمانی از مانس اشپربر که به فعالیت و زندگی روشنفکران چپ اروپایی می‌پرداخت که از احزاب کمونیست طرفدار شوروی جدا یا اخراج شده بودند و می‌کوشیدند در عین حفظ اعتقاد به سوسیالیزم به فعالیت مستقل ادامه بدهند. موضوع رمان مربوط به زمان جمهوری وایمار (دوره تاریخی حدفاصل پایان جنگ جهانی اول تا روی کار آمدن حکومت نازی‌ها در آلمان) است. سرگذشت و سرنوشت انقلابیونی است که در مبارزه به مسائلی برمی‌خورند که وجدانشان نمی‌تواند نه پیش بینی و نه قبول کند.
مانس اشپربر در کتاب قطره اشکی در اقیانوس گونه‌ای ارزیابی فلسفی از زندگی همراه با توصیف زندگی و واقعه‌نگاری عرضه می‌کند. در این کتاب هم می‌بینیم که او از بدیهیات عبور کرده و به واضحات و یقین‌ها دل نمی‌بندد. از نگاه او هیچ چیز قطعی نیست. او نشان می‌دهد که رد قطعیت اصولاً پیش‌شرط تفکر انقلابی واقعی است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
460
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1393/12/09

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قطره اشکی در اقیانوس - جلد 1

تعداد دیدگاه‌ها:
2
رمانی دو جلدی (سه جلدی در زبان اصلی) با ترجمه‌ای نه چندان بد از «دختر دانشجویی» که به دیدار نویسنده رفته بود در حوزه‌ی فعالیت‌های سازمانی احزاب چپ اروپایی و ارتباط آنان با مرکز کمینترن در شوروی در دوره‌ی زمامداری استالین.
شرحی بی‌نظیر از آنانی که نخواستند به دیکتاتوری دیگر در لباس کمونیسم آری بگویند.
کتاب کم حجم دیگر از همین نویسنده با دو ترجمه به فارسی با نام‌های «نقد و تحلیل جباریت»‌ از کریم قصیم و «بررسی روانشناختی خودکامگی» از علی صاحبی نیز بسیار با ارزش است.
دست مریزاد .خیلی ممنون از آپلود کننده عزیز.
قطره اشکی در اقیانوس - جلد 1
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک