رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
آریایی ها
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای
کتاب آریایی ها یکی از آثار مرجع در مورد مطالعات قوم شناسی و تاریخ آریایی ها است که بیش از 37 سال قبل به قلم ویر گوردون چایلد، محقق و پژوهشگر انگلیسی منتشر شده است. این کتاب پژوهشی در ریشه‌های فرهنگی جوامع هندواروپایی است.
فصل اول این کتاب به زبان آریایی‌ها و تاریخ آن‌ها در دوران پیش از تاریخ می‌پردازد. پیدا شدن آریایی‌ها در دوران تاریخی و خیزش به سوی هند و میان‌رودان از مباحث مطروحه در فصل دوم است. فصل سوم کوچ آریایی‌ها به اروپا را بازگو می‌کند و در فصول بعدی به بررسی نقش آریایی‌ها در تاریخ، ریشه زبانی این اقوام، خاستگاه اولیه و چند و چون مهاجرت‌های آن‌ها می‌پردازد. این کتاب رویهمرفته شامل 9 فصل است که عناوین آنها عبارتند از:
• زبان و دوران پبش از تاریخ
• آریایی ها در پهنه تاریخ نمایان می شوند
• آریایی شدن کشورهای حوزه مدیترانه
• بازسازی فرهنگ آغازین آریایی ها به کمک دیرینه شناسی زبان
• در دفاع از گهواره آسیایی آریایی ها
• آیا آریایی ها از اروپای مرکزی برخاستند
• نظریه گهواره اروپای شمالی آریایی ها
• آریایی ها در روسیه جنوبی و نقش آریایی ها در تاریخ
• نقش آریایی ها در تاریخ
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1393/07/09

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آریایی ها

تعداد دیدگاه‌ها:
2
کتاب جالب و خواندنی، اما بهتر است این معرفی / نقد گونه بر این کتاب را هم از «انسان‌شناسی و فرهنگ» خواند:
«چایلد از وحشت عقب نشینی کرد. وی به گونه ای مؤثر کتابش را طرد کرد : آریایی ها هرگز به روز نشد، دیگر به ندرت به آن اشاره می شد، و تز مرکزی آن ( اینکه زبان و ویژگی های قومی می توانند توسعه ی فرهنگی را تببین کنند) به طور کامل رها شد. همچنانکه در تعهد به مبارزه علیه فاشیسم در دهه ی 1930، وی به مبارزه با جنگ امپریالیستی 1914-18 برخاسته بود، اکنون چایلد، به صورت یکجا، پارادایم تبیینی که به صورت پارادایم مرکزی باستانشناسی اروپا درآمده بود، رها کرد. از این پس، توسعه ی فرهنگی به وسیله ی حرکات مردمان و اقوام تبیین نمی شود بلکه تبیین آن به واسطه ی رشد معرفت(knowledge) و تسهیم آن ممکن است.»

http://anthropology.ir/node/17347
کتاب های به روز درباره ی اقوام ایران رو مطالعه کنید شما .
نکات جالبی ذکر شده
آریایی ها
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک