رسته‌ها

انسان کامل از دیدگاه نیچه - مارکس - اریک فروم

انسان کامل از دیدگاه نیچه - مارکس - اریک فروم
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 65 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 65 رای
هیات تحریریه موسسه مکاتباتی اسلام شناسی

برگرفته از کتاب سیمای انسان كامل از دیدگاه مكاتب: درس‌ ش‍ش‍م‌
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
87
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
1392/12/11

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی انسان کامل از دیدگاه نیچه - مارکس - اریک فروم

تعداد دیدگاه‌ها:
12
چرا این کتاب در مجموعه آثار کارل مارکس گذاشته است؟!‌
ین اثر مهمترین اثر نیچه است که در آن نظریاتی چون، «ابرمرد» و «بازگشت جاودانی» وجود دارد
انسان کامل توهمیست که بشر از زمانی که این ایده توسط افلاطون مطرح شد و کسی در مقابل این ایده ایستادگی نکرد تا افلاطون در مورد جامعه ی کامل هم حرف هایی بیان کند
-
که باعث تمسخر شود, یا حداقل در این قرن.من یک نیچه ایسم نیستم , اما در ابر انسان مسئله ی زمان مطرح نیست, تنها مسئله, یافتن کسیست که بتوان او را پرتاب کرد .
.
.
تنها انسان های کامل, مردگان هستند که تکاملشان به پایان رسیده , نه تیر های در راه.
دیدگاه انسان کامل لزوما به معنای وجود آن نیست بلکه رهنمودی برای حرکت انسان در زندگی برای مبارزه با جبر موجود و خرافه و دروغ های تاریخی و در نهایت رهایی انسان (رهایی که هرگز به آن نخواهد رسید).باری خود نویسندگان نیز ادعایی بر کامل بودن ندارند و فقط به ویژگی ها و خصوصیات آنها از دیدگاه خودشان می پردازند.
[quote='gkamarei']مطلب بسیار استادانه و ساده نگاشته شده است. آیا امکان دارد که آدرس ایمیلی ناشر یا شابک کتاب را مرقوم بفرمائید؟ به نظر میرسد خواندن تمام کتاب فرصتی مغتنم باشد. اگر امکان داشته باشد آدرس محلی را که بتواند به خارج از ایران کتاب را بفروشد و ارسال کند بدهید بیشتر موجب امتنان خواهد بود.[/quote]
کاربر گرامی ! شما می تونین با جستجو در مرورگر گوگل یا یاهو از طریق این نشانی [ت‍ه‍ران‌]، م‍وس‍س‍ه‌ی‌ م‍ک‍ات‍ب‍ات‍ی‌ اس‍لام‌ش‍ن‍اس‍ی‌ ، نشانی ناشر یا شابک کتاب را بیابید.
مطلب بسیار استادانه و ساده نگاشته شده است. آیا امکان دارد که آدرس ایمیلی ناشر یا شابک کتاب را مرقوم بفرمائید؟ به نظر میرسد خواندن تمام کتاب فرصتی مغتنم باشد. اگر امکان داشته باشد آدرس محلی را که بتواند به خارج از ایران کتاب را بفروشد و ارسال کند بدهید بیشتر موجب امتنان خواهد بود.
باید به دور فلسفه نیچه حصاری کشید و آن را تبدیل به دژی بسیار مستحکم کرد که هر جنبنده و پلیدی(برتراند راسل ها .ویل دورانت ها .....) به آن راه نیابد. او نه برای عوام و خشنودی آنها بلکه برای مهتران زمین می نوشت. پس او را عوام الناس چه کار.

بُت نساز
کتاب کامل رو بذارین دیدگاه بقیه رو هم بخونیم...
فلسفه نیچه یک فلسفه پرده انداز و افشاگر است. یعنی پته خیلی هارو روی آب میریزه. خوب این به ضرر خیلی هاست. باید به دور فلسفه نیچه حصاری کشید و آن را تبدیل به دژی بسیار مستحکم کرد که هر جنبنده و پلیدی(برتراند راسل ها .ویل دورانت ها .....) به آن راه نیابد. او نه برای عوام و خشنودی آنها بلکه برای مهتران زمین می نوشت. پس او را عوام الناس چه کار.
هیچ انسان کاملی وجود ندارد و نخواهد داشت. کامل چی؟ با چه مقیاسی؟ با چه ترازویی؟ هیچگاه نیچه از فرا انسانش ادعای کامل بودن نکرده. زیرا که این ادعا اساسا پوچه. هر کسی غیر این بگوید دروغ گفته.
انسان کامل از دیدگاه نیچه - مارکس - اریک فروم
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک