رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

پری کوچک دریا: نقد و تحلیل شعر فروغ فرخزاد

پری کوچک دریا: نقد و تحلیل شعر فروغ فرخزاد
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 42 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 42 رای
سخن ناشر:
تحلیل وضعیت کنونی شعر ایران بی توجه به شعر شاعران بزرگ معاصر (نیما، شاملو اخوان فروغ و سهراب( ناممکن به نظر می رسد. تاثیرگذاری فرم و مضامین به کار گرفته شده توسط این شاعران بر شعر پس از خود موضوعی نیست که بتوان به راحتی آن را نادیده گرفت. به این جهت توجه به این پنج شاعر و نقد و بررسی شعر آنها موضوعی است که از دغدغه های اصلی صاحب نظران و علاقه مندان عرصه شعر به شمار میرود.
عبدالعلی دست غیب از منتقدان برجسته ای است که تا کنون در این زمینه نوشته های بسیاری را به چاپ رسانده است. بی تردید نظرات او درباره شعر نیما ،شاملو اخوان فروغ و سهراب میتواند در تحلیل شعر معاصر ایران بسیار موثر باشد.
کتاب حاضر کتابی است از مجموعه ای پنج جلدی که به نقد و بررسی شعر این شاعران پرداخته است. هر یک از این پنج جلد به شعر یک شاعر اختصاص داشته و آن را به بحث و بررسی گذاشته است. نویسنده این مجموعه در مطالعه خود علاوه بر آنکه فرم و محتوای شعر شاعران پنجگانه را مورد مطالعه قرار داده است با نگاهی بیرونی نیز به سراغ آنها رفته و روشی جامعه شناسی را در تحلیل خود به کار گرفته است.
نشر آمیتیس که پیش از این در تحلیل شعر معاصر ایران مجموعه ای پنج جلدی از شاعر فرزانه منوچهر آتشی به نام های «نیما را دوباره بخوانیم»، «شاملو در تحلیلی انتقادی»، «اخوان، شاعری که شعرش بود» «فروغ در میان اشباح» و «سهراب، شاعر نقشها» را منتشر کرده، امیدوار است با انتشار چنین مجموعه هایی بتواند سهمی در شناخت هرچه دقیق تر شعر ایران داشته باشد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Mahsaa
Mahsaa
1392/12/07
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی پری کوچک دریا: نقد و تحلیل شعر فروغ فرخزاد

تعداد دیدگاه‌ها:
2
پری کوچک دریا: نقد و تحلیل شعر فروغ فرخزاد
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک