رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
نقد ادبی - جلد 2
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 46 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 46 رای
ج‍س‍ت‍ج‍و در اص‍ول‌ و روش‍ه‍ا و م‍ب‍اح‍ث‌ ن‍ق‍ادی‌ ب‍ا ب‍ررس‍ی‌ در ت‍اری‍خ‌ ن‍ق‍د و ن‍ق‍ادان‌

این کتاب دانشی برای بررسی ویژگی‌ها و تفسیر نقاط قوت و ضعف یک اثر ادبی و تحلیل و ارزیابی آن در کنار تشریح جوانب پیچیدهٔ آثار ادبی و روشی برای سنجش اعتبار و مقام آن‌ها است.
کتاب نقد ادبی به نیت آشنا شدن دوستداران وادی ادبیات و ایجاد الفت و انس میان ایشان و اقیانوس بی‌انتها و شگفتی آفرین نقد ادبی است.
نقد ادبی به بررسی آثار درجه یک و مهم ادبی می‌پردازد . در اینگونه آثار منتقد ادبی می‌کوشد با تجزیه و تحلیل آن اثر ادبی ساختار و معنی آن را برای خوانندگان روشن کند و قوانینی را که باعث اعتلای آن اثر ادبی شده است توضیح دهد. لذا نقد ادبی از یک سو بکارگرفتن قوانین ادبی در توضیح اثر ادبی است و از سوی دیگر کشف آیین‌های تازه ممتازی است که در آن اثر مستتر است.
بدین ترتیب می‌توان به اهمیت نقد ادبی در گسترش ادبیات و متعلقات آن پی برد زیرا با نقد ادبی اولاً همواره ادبیات و علوم ادبی متحول و زنده می‌ماند، منتقد در بررسی آثار والا از آن بخش از ابزارهای ادبی استفاده می‌کند که کارآمد است و خودبه خود برخی از ابزارهای علمی و فنی فرسوده از دور خارج می‌شوند و ثانیاً با بررسی آثار والا معاییر و ابزارهای جدیدی را کشف می‌کند و به ادبیات کشور خود ارزانی می‌دارد. خوانندگان به کمک منتقدان ادبی معاییری بدست می‌آورند که آثار والا را بشناسند و بدین ترتیب به آثار سطحی وقعی ننهند و این باعث می‌شود که جریانات فرهنگی و ادبی در مسیر درست خود حرکت کنند و صاحبان ذوق و اندیشه و رای و نبوغ مقام شایسته خود را بازیابند.
نقد ادبی همیشه به معنی دیگرگونه خواندن اثر نیست.گاهی به معنی دقیق‌تر خواندن یا هوشیارانه‌تر مطالعه کردن اثر است.

جلد دوم بررسی مکاتب نقد و نقادان در قرن نوزدهم و بیستم در آلمان، فرانسه، انگلستان، آمریکای شمالی و تاثیرات این مکاتب بر روی نقد در ایران از دوران مشروطیت به بعد را شامل می شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
simin
simin
1392/08/05

کتاب‌های مرتبط

هایکو میراث ژاپن
هایکو میراث ژاپن
5 امتیاز
از 2 رای
Sadeq Hedayat
Sadeq Hedayat
5 امتیاز
از 3 رای
شرح احوال و آثار ابن عمید
شرح احوال و آثار ابن عمید
4.6 امتیاز
از 18 رای
نسیم بهاری
نسیم بهاری
4.6 امتیاز
از 11 رای
از دریچه نقد - جلد 2
از دریچه نقد - جلد 2
4.7 امتیاز
از 30 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نقد ادبی - جلد 2

تعداد دیدگاه‌ها:
2
آپلود کننده ی عزیز کتاب ارزشمندی را از استاد زرین کوب آپ کرده اید؛ در صورت امکان کتاب های «سر نی » و «بحر در کوزه» را نیز آپلود بفرمایید. با سپاس فراوان
نقد ادبی - جلد 2
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک