رسته‌ها
ویژگی های قرون جدید
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 35 رای
.
کتاب ویژگی های قرون جدید، جلد 31 از مجموعه آثار مرحوم دکتر علی شریعتی است. در این کتاب شریعتی می کوشد تمدن غرب را بشناساند و اصول برخاسته از رنسانس و عصر روشنگری را تجزیه و تحلیل کند و نسبت به رابطه علم و فلسفه و دین و ملیت در قرون جدید به بحث بپردازد.

فهرست مطالب
تاریخ تکامل فلسفه
متدولوژی علم
ریشه های اقتصادی رنسانس
قرون وسطی و قرون قدیم
ماشین در اسارت ماشینیسم
تمدن و تجدد
وضع آگاهی طبقاتی
جهان بینی باز و بسته
جامعه شناسی سیانتیستی
داروینیسم در تمدن
روشنفکر واقع بین و روشنفکر مقلد
اخلاق
خصوصیات قرون وسطی و قرون جدید
اسکولاستیک جدید

آگوست کنت می گوید: تارخی علوم نیز خود علوم است. این امر در فلسفه هم صدق می کند. فیلسوف معروف دانمارکی هوفدینگ نیز معتقد است که همانطور که یک شخص را از تاریخ زندگی شرح احوالش می شناسم می بایست موضوعات معینی از مطالعات را به وسیله تاریخ آن دریابیم ....
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
poorfar
آپلود شده توسط: poorfar
۱۳۹۲/۰۶/۲۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
757
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ویژگی های قرون جدید

تعداد دیدگاه‌ها:
4
بنابرایی یک نژاد هند و اروپایی وجود دارد که در آن دوره دست به مهاجرت زده و تمدن بزرگ هند ، تمدن عظیم ایران و تمدن بزرگ یونان و روم را ساخت...(مجموعه آثار ۱۴-ص۳۴۵) ...این قوم مهاجر آریایی که سازنده تمدن های بزرگ است ....(همان-۳۴۶) * در ضمن بخوانید: مجموعه آثار ۲۷،بازشناسی هویت ایرانی اسلامی.
[quote='mpm7030']کتابهای علی شریعتی عموماً کتابهایی هستند که واقعیت رو به مخاطب نمی گن و هرچی که بخوان القاء می کنن.[/quote] البته بستگی به این دارد که شما واقعیت رو چه چیزی بدونید،اصلا تعریف شما از واقعیت چیست؟ برخی ها می خواهند علی شریعتی را وابسته به علمای دینی نشان دهند در حالی که کاملا غلط است و برخی ها هم می خواهند شریعتی را ضد علما نشان دهند این هم غلط است، شریعتی عقایدی دارد که فقط مخصوص شریعتی است،درواقع شریعتی خودش یک تفکر است،حالا با درست و غلط این تفکر کاری نداریم و تاثیر شریعتی بر مجاهدین هم بر کسی پوشیده نیست.البته مجاهدین دوران انقلاب.
این نژاد موقع آمدن به هند و ایران کاملا وحشی بودند و بومیانی که در این سرزمین ها زندگی می کردند، آنها را آدم کش می نامیدند و کلمه آریا یعنی آدم کش و وحشی و در زبان بعضی از مردم کرمان و بعضی نواحی هند هنوز آریایی به معنی آدم کش است. صفحه 539 همین کتاب،پاورقی دکتر شریعتی
کتابهای علی شریعتی عموماً کتابهایی هستند که واقعیت رو به مخاطب نمی گن و هرچی که بخوان القاء می کنن.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file