رسته‌ها
حسین وارث آدم
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 106 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 106 رای
از متن کتاب:
حسین بیشتر از آب «تشنه لبیک» بود، این روح حسین بود که تشنه ی جام های لبیک بود وگرنه جسمش را از همان هنگام که حجه الوداعش را در عرفات ناتمام گذارد، پاره پاره و مُثله شده دیده بود و می دانست که می میرد. حسین تشنه آب نبود ، همچنان که عباس نبود!
جایی خواندم که مبارزان بزرگ، آن قدر می جنگند که دیگر بدنشان جایی برای زخم خوردن نداشته باشد، به یاد عباس افتادم و دیدم او بزرگترین مبارزاست،عباس جنگید تا جایی که دیگر بدنش جایی برای زخم خوردن نداشت عباس تشنه آب نبود، تشنه اعتقادش بود و شهادت و پرواز و لبیک حسین که وارث آدم بود...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
140
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
۱۳۹۸/۰۶/۱۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی حسین وارث آدم

تعداد دیدگاه‌ها:
3
با سلام و تشکر فراوان از سایت بسیار ارزنده تان و این کتاب بسیار پرمحتوا..
حسین سیاستمداری نیست که بخاطر شراب خواری و سگبازی یزید باو او درگیری پیدا کرده باشد و این حادثه ی غم انگیز اتفاق افتاده باشد!
او وارث پرچم سرخی است که از آدم،همچنان دست به دست،بر سر دست انسانیت میگرد و اکنون بدست او رسیده است و او نیز با اعلام این شعار که:هر ماهی محرم است و هر روزی عاشورا و هر سرزمینی کربلا،این پرچم را دست به دست، به همه ی راهبران مردم و همه ی آزادگان عدالتخواه در تاریخ بشریت سپرده است و این است که در آخرین لحظه ای که میرود تا بمیرد و پرچم را از دست بگذارد، به همه ی نسل ها در همه ی عصرهای فردا فریاد بر می آورد که:
آیا کسی هست که مرا یاری کند؟
با تشکر از زحمات شما. دنبال این کتاب می گشتم.
حسین وارث آدم
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک