رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 23 رای

دنیا باربارا

✔️ دنیا باربارا رمانی است که توسط نویسنده ونزوئلایی رومولو گایه‌گوس، اولین بار در سال ۱۹۲۹ منتشر شد. و در سال ۱۹۷۴ به عنوان «احتمالاً شناخته شده‌ترین رمان آمریکای لاتین» توصیف شد.
این رمان در منطقه‌ای با رویارویی بین تمدن و جنبه‌های وحشیانه محیط زیست روستایی و ساکنان آن روبرو است. این است که در شخص سوم نوشته شده‌است و زبان محلی و منطقه گرائی را با روایت ادبی ترکیب می‌کند و منجر به ایجاد درگیری اصلی می‌شود و در عین حال ملموس تر می‌شود. این رمان شاهکار ادبیات ونزوئلا و یک سبک در ادبیات آمریکای لاتین است که یک مطالعه روانشناختی از مردم دشت‌های ونزوئلا است: قربانیان موقعیت‌های ناگوار، اما در عین حال قوی و شجاع. صحنهٔ حوادث دنیا باربارا، یانوس، سبزه زاران وسیع ونزوئلا است، که هنوز گله‌های وحشی اسب و حیوانات شاخ دار در آن به چرا مشغولند. رومولو گایه‌گوس نخستین نویسندهٔ آمریکای لاتین است که با انتشار رمان دنیا باربارا به شهرتی جهانی دست یافت. علاقه به فرهنگ مردمی و آداب و رسوم مردم روستا در آثار گایه‌گوس مشخص است.
طرح این رمان، بسیار ساده، اما پرشور است. یکی از اهالی یانوس که در شهر بزرگ شده و خاطرات روستای دوران کودکی را تقریباً از یاد برده‌است به ملک خانوادی بازمی‌گردد تا آن را بفروشد؛ اما در همان ابتدای بازگشت مسحور زندگی آزاد و مخاطره‌آمیز آن دیار می‌شود؛ جایی که انسان در حال مبارزهٔ دائم با حیوانات و طبیعت است. فصل آغازین رمان، از الگوی شکل گرایانه و ریخت شناسانهٔ «بازگشت» بهره می‌گیرد و مخاطب از طریق همذات پنداری با سانتوس لوثاردو، تنها باقی ماندهٔ خانوادهٔ لوثاردو، با فضای بومی دشت‌ها و برکه‌های ونزوئلا آشنا می‌گردد.

حق تکثیر: تهران: نوروز هنر، ۱۳۸۶.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: mohammad abedi
۱۳۹۲/۰۵/۰۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
410
فرمت:
PDF
حق نشر:
نوروز هنر
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دنیا باربارا

تعداد دیدگاه‌ها:
1

در رمان دنیا باربارا ، طبیعت نقش قهرمان اصلی رمان رو ایفا می کنه و شخصیت های رمان ، نه به اراده خود بلکه بر اثر شرایط محیطی دجار تغییر و تحول می شن و شخصیت های نمادینی دارن. سانتوس لوثاردو نماینده ی تمدن و پیشرفت و دنیا باربارا نماد عقب ماندگی و سنگدلی یه.
در واقع داستان بر درگیری بین تحجر و تمدن استواره و با فنا شدن دنیا باربارا به نتیجه می رسه.


پ.ن : ساکنان محلی از زنی به نام دنیا باربارا سخن می گن که در رام کردن اسب های وحشی تسلط خاصی داشته و هر که را نیز در راهش مانعی به شمار می اومده از بین می برده
- تصویر روی جلد تصویر زنی روی اسبه که با این که سر اسب به سمت جلوست ولی سوار به طور وارونه نشسته . نمادی از سرکش بودن سوار و یا تسلط در رام کردن اسب سرکش
- نگاه سوار به سمت تک درخت پهناور در دشته . درختی که مظهر تک روی ، آزادی و بکر بودن دشت هاست
- کتاب دنیا باربارا اثر رومولو گایه‌گوس به عنوان کتاب درسی در مدارس ونزوئلا تدریس می شه
- زمین پهناور و گسترده است . تمامی افق چون امید است ، تمامی راه چون اراده ( متن کتاب )
- با سپاس از آپلود کننده محترم در گذاشتن این کتاب بسیار ارزشمند در سایت


افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل