رسته‌ها

فتحعلیشاه قاجار سقوط در کام استعمار

فتحعلیشاه قاجار سقوط در کام استعمار
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 55 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 55 رای
سرگذشت فتحعلی شاه قاجار، هم از لحاظ احوال شخصی و خصوصی اش و هم از نظر زمانه ای که در آن می زیسته، خواندنی و عبرت آموز است. این مرد به راستی طرفه معجونی از عادات و منشهای گوناگون بود، بر سلطنت کشوری که عمویش آغا محمّد خان، با خون و خشونت آنرا از لحاظ سیاسی و اجتماعی آماده کرده بود، تکیه زد. ... در حالیکه جهان عصر او با حرکتی پرشتاب و خیره کننده در عرصۀ علم و صنعت، بسوی ترقّی و تعالی پیش می رفت و انقلاب بزرگ فرانسه، ساختار حکومتی کشورهای مستبد را زیر و رو میکرد، او با معرفتی در حد یک ایلیاتی، رهبری کشوری را بر عهده داشت که ناگهان در کانون رقابت قدرت های بزرگ قرار گرفته بود ... اما او با معرفتی در حدّ یک ایلیاتی و با تمایلاتی نفسانی در همان حد، ساعات زندگی خود را با زنانی که شمارشان را بیش از هزار نوشته اند، روشهای متنوع کامستانی را تجربه میکرد ... و حاصل این تجربه، گلّه ای انبوه از پسران و دخترانی که تولید مثلشان در دو دهه پس از مرگ او، از ده هزار تن تجاوز میکرد و از بسیاری از آنها، کاری جز گذراندن یک زندگی انگلی و مزاحمت برای و دولت و مردم بر نمی آمد ... زندگی فتحعلی شاه براستی خواندنی است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
282
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mpedram68
mpedram68
1391/10/12
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فتحعلیشاه قاجار سقوط در کام استعمار

تعداد دیدگاه‌ها:
9
بسیار آسان است که با جملاتی شعار گونه عهدی و کسانی را که طلایه دار آن بوده اند را کلا زیر پرسش برد, لیکن این گونه نگرش حقایق بسیاری را نادیده می انگارد. دوران فترت جامعه ایران و دیگر ممالک مشرق زمین در قرون اخیر ناشی از عواملی عمیقتر از آن است که صرفا گناه آن را به گردن فتحعلی شاه قاجار و یا دودمان وی بیندازیم. اگر نیک تر بنگریم, دودمان قاجار خدمات بسیاری کردند.
سلام. چرا صفحات بین 133 تا 164 توی کتاب نیست؟
تعجب میکنم که بعضی ها شیوه حکومتی شاهان قاجار رو توجیه میکنن. در همون دوران امیرکبیر هم بوده. عباس میرزا هم بوده. پس بی لیاقتی شاهان قاجار به خاطر بی غیرتی شون بود نه شرایط زمانه. تازه تو سلسله شاهان قاجار آقا محمد خان هم بود که شاه مقتدری بود.
بفرمایین شما پادشاهی کنید ببینیم چند مرده حلاجید
شما جدا درک صحیحی از تاریخ ندارید براتون متاسفم
دوستان کسی لینک دانلود این کتابو داره؟میشه اگه لینکشو دارید یه لطف کنید بهم بدید؟ لطفاااااااااااااااااا :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
دوستان شاهان قاجار هر چه که بودند نمیتوان انکار کرد که شاهان این مملکت بودند و بدون کمک همین مردم سالها سلطنت نمیکردند.کاش میشد ببینیم ایندگان در مورد ما چه میگفتند.
در تاریخ همه خنثی هستند
اصلا مگه شما ها به این اصل اعتقاد ندارین که طرف مرده و دستش از دنیا کوتاه
چه حق قضاوتی داریم؟؟؟
یعنی اگر شما بودی در او زمان جور دیگه ای عمل می کردین؟؟؟
یه ذره انصاف بد نیست
شاهان قاجاری به جز اقا محمد خان لکه ننگی بودن و هستن برای ایران
آقا محمد خان هم اگر به گسترش تمامیت عرضی ایران کمک کرد باز هم یک جنایتکار بود.
شاهان قاجاری به جز اقا محمد خان لکه ننگی بودن و هستن برای ایران
فتحعلیشاه قاجار سقوط در کام استعمار
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک