رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
عشق در زمان وبا
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 89 رای
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 89 رای
✔️ "عشق در زمان وبا" یکی از عاشقانه های معروف جهان رمان است.
فلورنتینو، جوانی لاغر اندام و نحیف از خانواده ای متوسط و فرزند نامشروع مردیست که صاحب یک شرکت کشتیرانی می باشد. او در کودکی پدرش را از دست داده و با مادرش که مغازه ای خرازی دارد زندگی می کند. در جوانی در تلگرافخانه مشغول کار می شود و وقتی برای رساندن یک تلگراف به خانه ای وارد می شود، با دیدن دختر خانواده (فرمینا) عاشق او می شود. فرمینا که مادرش را در کودکی از دست داده با پدرش زندگی می کند. پدرش ثروتمند است اما پیشینه شغلی مشکوکی دارد. از خانواده اشراف نیست اما خیال های خاصی برای ازدواج دخترش با خانواده ای با اصل و نسب دارد و او را به مدرسه غیر انتفاعی! می فرستد. مدرسه ای که بیش از دویست سال بود دختران خانواده های محترم هنر کدبانوگری و در ضمن توسری خوردن را در آن می آموختند؛ دو مسئله ای که برای همسر بودن از واجبات محسوب می شد.
فلورنتینو اهل مطالعه و صاحب قلم است (کتابخوانی که در طی سال های سال کتاب خوانی، هرگز نفهمید چه کتابی خوب است و چه کتابی بد) و قبل از اظهار عشق به اندازه یک کتاب نامه عاشقانه ارسال نشده به معشوقش نوشته است. اما بالاخره به کمک دیگران ابراز عشق صورت می پذیرد و جوانه هایی از عشق دوطرفه پدید می آید. عشقی مکاتبه ای و بی آلایش. پس از اطلاع پدر از عشق دخترش، او سعی می کند با دور کردن آن دو آتش این عشق را خاموش کند. لذا به مسافرتی طولانی می رود. در طول مدت این مسافرت 2 ساله ارتباطات به صورت تلگرافی ادامه پیدا می کند اما پس از بازگشت و مواجهه دو عاشق، فرمینا ناگهان احساس می کند که عشقی نسبت به فلورنتینو ندارد لذا قضیه را کات می نماید!
پس از این ماجرا سر و کله ضلع سوم داستان یعنی دکتر خوونال اوربینو پیدا می شود. دکتر اوربینو جوانی است از خانوادهای اشراف زاده که برای تحصیل علم طب به اروپا رفته و با کوله باری از علم و کلاس و انگیزه به شهر خود بازگشته است. فلورنتینو پس از این شکست عشقی تبدیل به سایه ای از یک مرد می شود (مردی که حریصانه عشق می خواست و در عین حال چیزی را هم از خود عرضه نمی داشت، هیچ چیز نمی داد و همه چیز می خواست)؛ سایه ای که پایداری خود در عشق را در وفاداری و پرهیز از هرگونه ارتباطی با زنان می بیند. هرچند بعدها تبصره هایی اندک! بر این عقیده زده می شود ولی همانگونه که در فصل اول و در صفحات ابتدایی داستان می بینیم او پس از گذشت نیم قرن همچنان بر عشق خود پایدار است...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
۱۳۹۱/۱۰/۲۲

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی عشق در زمان وبا

تعداد دیدگاه‌ها:
35
خدایش فلورنتینو آریزا نشون داد
در زندگی یک عشق نیس
بلکه عشق های متعدد است
اما اولین عشق همیشه دیوانه کننده است
اما ب نظرم فرمینا دازا بیشتر عاشق خوونال اوربینو بود تا فلورنتینو بیچاره
بعد 50 سال هم از ناچاری با فلورنتینو ازدواج کرد ...:x:x:x:x:x:x:x:x
آخرش ب تجربه تو بیشتر داستانا دیدم
دخترا بیشتر عاشق ظاهر خوشگل اند و پول...:)):)):)):))
خوب مترجم این اثر هم برحمت ایزدی پیوست، خدایش بیامرزد....
بنابراین دوستان عزیز می تونید 29 سال و 364 روزه دیگه این کتاب رو به راحتی دانلود بفرمایید!
[quote='11955688']لازم می دانم به منظور افزایش اطلاعات خوانندگان محترم توضیحی در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ارائه دهم.این تصویر اثر نقاش معروف گوستاو کلیمت است .گوستاو کلیمت (به آلمانی: Gustav Klimt)‏ (زاده: ۱۴ ژوئیه ۱۸۶۲ - درگذشت: ۶ فوریه ۱۹۱۸) یک نقاش نمادگرای اتریشی و یکی از برجسته‌ترین اعضای آرت نوو وین (Vienna Secession) بود. کارهای برتر او عبارتند از نقاشی، نقاشی‌های دیوارنما، انگاره و کارهای هنری دیگر که بسیاری از آن‌ها در نگارخانه Vienna Secession نمایش داده می‌شوند. موضوع و سبک اصلی نقاشی‌های کلیمت اندام برهنه زنان بود.فیلمی نیز در ارتباط با او و با بازی جان مالکویج ساخته شده است.[/quote]
:stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid:
این تصویر چه ربطی به موضوع کتاب دارد که انتخاب شده:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(
لازم می دانم به منظور افزایش اطلاعات خوانندگان محترم توضیحی در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ارائه دهم.این تصویر اثر نقاش معروف گوستاو کلیمت است .گوستاو کلیمت (به آلمانی: Gustav Klimt)‏ (زاده: ۱۴ ژوئیه ۱۸۶۲ - درگذشت: ۶ فوریه ۱۹۱۸) یک نقاش نمادگرای اتریشی و یکی از برجسته‌ترین اعضای آرت نوو وین (Vienna Secession) بود. کارهای برتر او عبارتند از نقاشی، نقاشی‌های دیوارنما، انگاره و کارهای هنری دیگر که بسیاری از آن‌ها در نگارخانه Vienna Secession نمایش داده می‌شوند. موضوع و سبک اصلی نقاشی‌های کلیمت اندام برهنه زنان بود.فیلمی نیز در ارتباط با او و با بازی جان مالکویج ساخته شده است.
من ابن کتاب را مطالعه کردم
به نظر من شاهکار ادبی نیست؟:stupid: کتاب را الکی بزرگ کردن(!)
کتاب باهالی بودوقتی فیلمی روکه ازروی این کتاب درست کرده بودنو دیدم واقعا به این پی بردم که چقدر مارکز زیبا اتفاقات وبه تصویر کشیده بودکه فیلم تنها میتونست تکه ای از اونو نشون بده
در تایید حرفای دوستمون هوشیمو به نظر من چیزی که کارهای یه مترجم رو متفاوت میکنه بیشتر تسلطی هست که به زبان مادری خودش داره.
من نمی تونم کتاب رو رو أی پد بخونم لطفا راهنمایی کنید
کتاب با نام عشق سال های وبا منتشر شده ... فلورنتینو به راستی عشق فرمینا را در قلبش حفظ می کند و با وجود این که واقعیت تلخ ازدواج فرمینا را با اوربینو می پذیرد اما عشق به فرمینا را همچنان به عنوان یک گنجینه در قلبش پنهان می کند. و در طی سال هایی که می گذرد با زنان زیادی ارتباط برقرار می کند اما به آرامش پس از عشق نمی رسد . سرانجام پس از مرگ اوربینو و گذشت سالیان درازی این دو در یک سفر دریایی به هم می رسند و فلورنتینو که حس می کند فرمینا نمی خواهد به ساحل برسد به ناخدا می گوید که به بندر اعلام کند که در کشتی وبا آمده است . به ناگزیر کشتی اجازه پهلو گرفتن نمی گیرد و به سفر دریایی خود ادامه می دهد. اما نکته تامل برانگیزی که مارکز این نویسنده توانا مخاطب خود را درگیر می کند در انتهای کتاب طرح این پرسش است که آیا وقتی شما عاشق عشق تان هستید ، این عشق با پیر شدن محبوب تان همان شدت را در دوست داشتن وی حفظ می کند؟.
مارکز صحنه ای را خلق می کند که فلورنتینو از مشاهده پیری محبوب و بالطبع وقوف به پیری خود آن هم با دندان های مصنوعی ، چنان ترحمی به وی دست می دهد که به بهانه رفتن به دستشویی ، ساعتی خود را درآن زندانی می کند و می گرید.
مارکز نویسنده ای رئال و واقع گرا است که خیلی مخاطب را در یافتن جواب منتظر نمی گذارد و به همین خاطر ، فلورنتینو پس از گریستن به خود می آید و در پاسخ به پرسش ناخدا که تا کی باید به سفر دریایی ادامه دهیم پاسخی می دهد که تنها در خور عشقی متعالی است.
دوستان کسی این کتابرو نداره کل انقلابو زیرو رو کردم با ترجمه جناب فرزانه نیست
خواهشمندم اگر کسی دردسترس دارد این کتابو لینک بزاره
سپاس:x
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک