رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
پدرو پارامو
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 36 رای
نویسنده:
مترجم:
احمد گلشیری
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 36 رای
✔️ «پدرو پارامو» داستان پسری است که به مادر در حال مرگش قول می دهد پدرگمشده اش (پدرو پارامو) را پیدا کند. پسر می رود و به شهر مرده و ویرانی پا می گذارد که ارواحی در آن سرگردانند.
پدرگمشده (پدرو پارامو) با شیادی و کلاه برداری غیر قابل وصفش همه چیز بدست آورده است. شیادی که گناه و آلودگی را به تسلسل ترویج می دهد.
در داستان پدرو پارامو، مردی بنا بر وصیت مادر، در جستجوی ردی از پدر هرگز ندیده خود ـ پدرو پاراموـ راهی سفر می شود؛ پدری که زندگی او همانند محتویات صندوق پاندورا است.
مقصد این سفر جایی به نام کومالا است؛ دهکده ای متروک که ارواح ساکنان سابق در آن در گشت و گذارند و به همین دلیل ـ و به تناسب آشفتگی های عالم ارواح ـ نویسنده شیوه روایت عجیب و پیچیده ای را برای داستان خود برگزیده است؛ شیوه ای که باعث می شود خواننده در جای جای این داستان نه چندان بلند به دفعات با تغییر موضوع، تغییر راوی، و تغییر زمان مواجه شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
1392/04/28

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی پدرو پارامو

تعداد دیدگاه‌ها:
2
با صدایی آهسته پرسیدم: صدایم را نمی شنوید؟
و صدایش جواب داد: کجا هستی؟
اینجا. توی روستای شما. میان خویشانتان. مرا نمی بینید؟
خیر, پسرم. تو را نمی بینم.
صدایش انگار همه چیز را در بر می گرفت. و سپس در آن سوی زمین گم شد.
مختصری درباره کتاب
نسخه اصلی این کتاب در سال 1955 و تا سال 1997 حدود1200000 فروخته شد درحالی که با حساب اسپانیا و مکزیک و ... شماره آن از حساب گذشت. گابریل گارسیا مارگز درباره این کتاب گقته بعد از مسخ کافکا این دومین داستانی است که چنین تاثیری در من گذاشته.
خورخه لویس بورخس این کتاب را از بهترینهای جهان شناخته است.
رمان دشت سوزان هم از همین نویسنده فیلم سینمایی به همین نام ساخته شد
پدرو پارامو
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک