رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
تابستان 80
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 27 رای
نویسنده:
مترجم:
قاسم روبین
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 27 رای
✔️ "مارگریت دوراس "نوشته های این مجموعه را به سفارش سردبیر روزنامه "لیبراسیون "به نگارش درآورده است. این نوشته ها درباره مسائل روز و به نوعی حوادث مربوط به تابستان 1980است. این رویدادها به زبان خاطره و داستان بازگو می شود.

در اوایل تابستان سرژ ژولى، سردبیر لیبراسیون، از من خواست تا در باب موضوعات روزمره اگر مایل باشم هر روز چیزهایى به صورت روزنگارى براى روزنامه لیبراسیون بنویسم. مردد بودم، ترسیم چشم‌اندازى از روزنگارىِ هرروزه کمى نگرانم مى‌کرد که مبادا نتوانم، ولى بعد به خودم گفتم که همیشه مى‌شود تجربه کرد. ... سه ماه، ولى هر روز. در آن تابستان من کارى در دست نداشتم، درست نبود که منصرف شوم، بعد دیدم که نه؛ نگران بودم، همان ترس نابجاى همیشه از اینکه مبادا تمام اوقاتِ روزم وقف هیچ و پوچ شود. بنابراین گفتم: نه، فقط هفته‌اى یک مقاله، آن هم درباره اخبار و رویدادهاى موردعلاقه‌ام. قبول کرد. ... هربار بایست یک روزِ تمام‌وقت مى‌گذاشتم تا سرنخ رویدادهاى روز را پیدا کنم. آن‌طور روزها بدترین روزهام بود، آن‌قدر بد که اغلب دست از همه‌چیز مى‌شستم. روزِ دیگرم تماماً صرف این مى‌شد که چنان روزى را به فراموشى بسپرم، از ظلمت رویدادها و از درهم و برهمیشان بیرون بیایم، نفس راحتى بکشم. روز سومم هم صرف زدودن چیزهاى پیشتر نوشته‌‌‌ام مى‌شد، تا بنویسم.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
khar tu khar
khar tu khar
1391/08/25

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تابستان 80

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
تابستان 80
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک