رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
آموزش فلسفه - جلد 2
امتیاز دهید
5 / 4
با 94 رای
امتیاز دهید
5 / 4
با 94 رای
بر اثر برداشت‌هاى نادرست از مطالب فلسفى و تلقىهاى ناصحیح از هدف فلسفه، بسیارى در ضرورت، و حتى جواز آموختن این دانش تردید روا مىداشتند. از این‌رو، استاد دَه درس نخستِ جلد اول را به مباحثى مقدماتى براى رفع این سوء برداشت‌ها اختصاص داده‌اند.
در بخش دوم، مباحث شناخت‌شناسى مطرح مىشود.
مباحث هستى شناسى، که بخش عمده مباحث فلسفه اسلامى را به خود اختصاص مىدهد، از بخش دوم کتاب آغاز مىشود و تا پایان بخش ششم (درس شصتم) ادامه مىیابد. بخش هفتم کتاب (در انتهاى جلد دوم) به بحث درباره مطالب الهیات بالمعنى الاخص (خداشناسى و مسائل آن) مىپردازد.
تگ:
آموزش فلسفه مصباح اثبات واجب الوجود ارزش شناخت اصالت حس اصالت وجود اگزیستانسیالیسم امکان استدلال برهانی بر وجود خدا برهان بر تجرد نفس پراگماتیسم پوزیتویسم تحلیل فلسفی خیر و شر توحید توحید افعالی توحید در خالقیت و ربوبیت ثابت و متغیر جهان بینی اسلامی جهانبینی اسلامی حدود شناخت خدا حرکت در جوهر حکمت و نظام احسن خیر و شر دانلود آموزش فلسفه دانلود کتاب رابطه فلسفه با عرفان راز شرور جهان راه شناختن خدا رد شبهه روش تحقیق سوفیسم و شک گرایی سیر تفکر فلسفی شبهات منکرین وجود حرکت و حل آنها شبهه شناخت شناسی صفات الهی صفات ثبوتیه و سلبیه صفات ذاتیه و فعلیه عقل گرایی و حس گرایی علت و معلول علم حصولی علم حضوری فلسفه اسکولاستیک فلسفه صدرایی فلسفه یونان قاعده امکان اشرف قضاء و قدر الهی قوه و فعل کتاب الکترونیکی کتب آیت الله مصباح کتب موسسه امام خمینی ماتریالیسم دیالکتیک ماده و صورت مارک مارکیسیسم ماهیت مسائل فلسفی مبانی فلسفه اسلامی مراتب فعل مراتب وجود معانی اصطلاحی علم و فلسفه مفهوم وجود ممکن وجود نظریه صدرالمتالهین واجب وجود هدف و علت غائی هدفمندی جهان هستی شناسی
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
voice
voice
۱۳۹۱/۰۴/۰۵

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آموزش فلسفه - جلد 2

تعداد دیدگاه‌ها:
12
[quote='arsham18']مجموعه کامل این فایل های صوتی «آموزش فلسفه میر سپاه» رو از کجا باید د انلود کرد ؟
من از سایت های دیگه گرفتم اما بی کیفیته .[/quote]
از این‌جا
http://www.irip.ir/Home/Single/2896
مجموعه کامل این فایل های صوتی «آموزش فلسفه میر سپاه» رو از کجا باید د انلود کرد ؟
من از سایت های دیگه گرفتم اما بی کیفیته .
[quote='سعیدسواری']ازشما خیلی ممنونم لطفا کتابهای فلسفی ابن سینا وابن رشد با زبان عربی اکه می شود برایمان مهیا کنیدممنون می شویم[/quote]
کاربر محترم ! بنا بر قوانین سایت، تمامی کتاب های سایت باید به زبان فارسی باشند، مگر کتاب هایی که با موضوع آموزش زبان های خارجی هستند، می توانند به زبان های انگلیسی ، فرانسه و ... در سایت آپلود شوند.:-)
ازشما خیلی ممنونم لطفا کتابهای فلسفی ابن سینا وابن رشد با زبان عربی اکه می شود برایمان مهیا کنیدممنون می شویم
با سلام و آرزوی موفقیت اگه برای دوستان امکان دارد کتاب رساله الهی و سیاسی اسپینوزا و اکتابهای جان هیگ در سایت قرار گیرد
گر به خود آیی،خدایی...به دنبال چه می گردید ای خدایان(انسانها)...خداوند با زبان بی زبانی میگه من از رگ گردن به شما نزدیک ترم،برای همین از روح خودم در شما دمیدم.در بیرون از وجود خودت به دنبال خدا نگرد.به خود آ تا که دریابی خدا در خویشتن پیداست.

حتما نیچه این حرفو در مورد خودش زده...
راستی ما تو اسلام واژه ای به اسم روحانی نداریم. روحانی ی واژه یهودی...
پس لابد نیچه این حرفو در مورد روحانیون یهود زده:-)
کتابناکهای مرتبط:
فلاسفۀ بزرگ - نیچه

سخنی از نیچه تقدیم به دوستان :
زمین اکنده از اشخاص زاید و بی فایده است و اینان سد راه زندگی واقعی هستند کاش بتوان این ها را به امید عمر جاودان از این جهان دور کرد مردم انان را که لباس زرد یا سیاه به تن دارند واعظان مرگ ( روحانی ) می خوانند
سیر پیشنهادی برای یادگیری فلسفه اسلامی
در پاسخ به این پرسش به چند نکته اشاره می شود:
1. آموختن حکمت الهی و فلسفه نیازمند آموختن یک سری از مقدمات و علوم ابزاری است نظیر یادگیری علم «منطق». دانش منطق به عنوان خادم علوم، نقش بسیار مؤثری در یادگیری فلسفه دارد. زیرا دانش فلسفه بر برهان و استدلال و تعریف حقایق مبتنی است، از سوی دیگر روش صحیح استدلال نمودن و تعریف کردن یک مفهومی، فقط در علم «منطق» مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. لذا شایسته است پیش از ورود به فلسفه، به یادگیری علم «منطق» پرداخته شود.
همچنین در پاره ای موارد، یادگیری مباحث «معرفت شناسی» (Epeistomology) برای آموختن فلسفه (حکمت الهی) ضروری به نظر می رسد.
2. ویژگی و مشخصه همه علوم عقلی بویژه فلسفه این است که نیازمند به استادی است که خود معارف فلسفی را درک و هضم نموده باشد؛ لذا یادگیری فلسفه بدون آموزش از طریق استادی و طی کردن مراحل آکادمیک ره به مقصود نمی برد زیرا فلسفه مملو از اصطلاحات و واژه های تخصصی و فنی است مثل حرکت جوهری، حادث و قدیم، واجب و ممکن و ... و تبیین و توضیح چنین اصطلاحاتی نیازمند به استاد ورزیده دارد تا این وظیفه را انجام دهد؛ بسیاری از افراد که در معارف فلسفی دچار بدفهمی و یا حتی انحرافات فکری و اعتقادی شده اند، به این دلیل بود که معارف فلسفی را از استادی مسلط و ماهر دریافت نکرده بودند و به طور خودسرانه به فهم آنها اقدام نمودند، لذا دچار انحراف شدند.
لذا توصیه می شود که برای یادگیری فلسفه، در جستجوی استادی که خود معارف فلسفی را چشیده و هضم کرده باشید، ولو این جستجو به طول انجامد.
3. کتبی که در زمینه «فلسفه» به رشته تحریر در آمده به لحاظ سطح عمق مطالب آن متفاوت است. برخی کتاب ها ساده تر و برخی مشکل تر می باشد. لذا توصیه می شود کتاب های فلسفی را از آسان به مشکل مورد مطالعه قرار دهید.
در ذیل به سیر مطالعاتی کتب فلسفی از آسان به مشکل -البته به چند نمونه آنها- اشاره می شود:
الف. «هستی شناسی»، عبدالرسول عبودیت، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، قم.
ب. «درآمدی بر آموزش فلسفه»، محسن غرویان.
پ. «اموزش فلسفه»، استاد محمد تقی مصباح یزدی، مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، قم.
ج. «اصول فلسفه و روش رئالیسم»، استاد شهید مرتضی مطهری، انتشارات صدرا، قم.
چ. «شرح مبسوطه منظومه»، استاد شهید مرتضی مطهری، انتشارات صدرا، قم.
د. «بدایه الحکمه»، علامه طباطبایی، انتشارات اسلامی، قم.
و. «نهایت الحکمه»، علامه طباطبایی، انتشارات اسلامی، قم.
الف. سی دی کتاب «بدایه الحکمه» که توسط استاد «غلامرضا فیاضی» تدریس شده است.
ب. سی دی کتاب «نهایه الحکمه» که توسط استاد «غلامرضا فیاضی» تدریس شده است.
ج. سی دی کتاب «آموزش فلسفه» که توسط استاد «میرسپاه» تدریس شده است.
این سی دی ها در حوزه علمیه قم و سایر شهرستان ها موجود است.
سیر پیشنهادی برای یادگیری فلسفه اسلامی
http://porseman.org/q/show.aspx?id=40778
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک