رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
بابا لنگ دراز
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 206 رای
نویسنده:
مترجم:
میمنت دانا
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 206 رای
✔️ کتاب بابا لنگ دراز اثر مشهور و ماندگار جین وبستر، مجموعه نامه‌هایی است که دختری جوان به نام جودی برای قیم گمنام خود می‌نویسند و در آن از زندگی و احساسات خود می‌گوید. وبستر در این رمان علاوه بر روایت یک داستان عاشقانه، شما را با دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی خود آشنا می‌کند.

شخصیت اصلی رمان جذاب و خواندنی بابا لنگ دراز (Daddy Long Legs) جودی (جروشا) آبوت است که به عنوان دختری باهوش و دوست‌داشتنی‌ شناخته می‌شود. او تا 18 سالگی در پرورشگاه زندگی می‌کند تا این‌که روزی یکی از خیرین پرورشگاه، تصمیم می‌گیرد، جودی را به دانشگاه بفرستد. جودی که دختر شاد و سرزنده‌ای است در دانشگاه فاصله‌ی فرهنگی خود با جامعه‌ی اطرافش را بیشتر احساس می‌کند و در تلاش است تا آن را جبران کند. قیم جودی فردی ناشناس است و تمایلی ندارد که هویتش برای فرزندخوانده‌اش فاش شود. این خیر ناشناس از جودی خواسته تا هر روز برایش یک نامه بنویسد و عمده‌ی رمان بابا لنگ‌ دراز در واقع نامه‌های جودی به این مرد خیر و ناشناس است. او در این نامه‌ها از احساسات، اتفاقات روزمره، هیجانات روزهای جدید و... می‌نویسد و از دنیای جدیدی می‌گوید که فرسنگ‌ها با آنچه در پرورشگاه دیده متفاوت است. شما در لحظه به لحظه‌ی زندگی این دختر، او را همراهی می‌کنید؛ در این کتاب، جودی برای اولین بار عشق را تجربه می‌کند و همچنین قدم به سوی نویسندگی برمی‌دارد و شما به عنوان کسی که این رمان را مطالعه می‌کنید شریک هیجانات و احساسات این دختر جوان می‌شوید. از طرف دیگر، شاهد تغییر شخصیت جودی از نوجوانی بی‌تجربه به دختری مستقل خواهید بود و این تغییر به خوبی در نامه‌هایش احساس می‌شود.
جین وبستر (Jean Webster)، در رمان بابا لنگ دراز علاوه بر جنبه‌های احساسی و لطیف انسانی مثل مهربانی، بخشش، نوع دوستی، صبر و پایداری و... به مسئله‌ی حقوق زنان در اجتماع، آزادی‌خواهی و بیان دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی نیز می‌پردازد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
اسپارتاکوس
اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۹/۲۰

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بابا لنگ دراز

تعداد دیدگاه‌ها:
46
کتابش رو از کارتونش بیشتر دوست دارم. حال و هوای بهتری داره.
وقتی می خونمش احساس می کنم ده سالمه.خیلی لحن قشنگ و صادقانه ای داره.کارتونشم همین لحن کتابو رعایت کرده و اصن از کتاب فاصله نگرفته.هردوشون فوق العاده ان.
عاشقشم.
با این کتاب بزرگ شدم و هنوزم جز یکی از بهتریناییه که خوندم:x
[quote='مری بلا']بالاخره یه بارم اعتراض ما جواب داد و حسرت ب دل از دنیا نمیریم.
طرح جلد عوض شد...{حیف ک اینجا شکلک"بشکن زدن" وجود نداره}
دوستان دعاشو ب جون خورشید جان و من کنین .
خیلیا رو از کابوس دیدن نجات دادیم.[/quote]
آره والا یییییییییییییییییییییییییییییی فکر نکنید خیلی از خود راضیم ها:ولی فقط من و مرم به فکر عوض کردن جلد افتادیم شما هم احتمالا به این فکر افتادید که طرح جلد رو عوض کنید ولی عملیش نکردید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
آره والا یییییییییییییییییییییییییییییی فکر نکنید خیلی از خود راضیم ها:ولی فقط من و مرم به فکر عوض کردن جلد افتادیم شما هم احتمالا به این فکر افتادید که طرح جلد رو عوض کنید ولی عملیش نکردید:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کتاب جالبی بود ولی یه جورایی از اواسط داستان معلوم بود اخرش چی میشه روند و نتیجه گیریش معلوم بود!!!
در ضمن دوستان همین نسخه ی بی کیفیت اسکن شدش صد ارزش داره به تایپ شدش چون تایپیست بیشتر سطرهای کتاب خوشمزگی های بیجایی کرده و جملاتی رو اورده که خواننده رو از روند داستان پرت میکنه حس خوندنو میگیره!!!
نسخه ی تایپیش ترجمه ی اقای محسن سلیمانیه ترجمش با این نسخه متفاوته!
بالاخره یه بارم اعتراض ما جواب داد و حسرت ب دل از دنیا نمیریم.:D
طرح جلد عوض شد...{حیف ک اینجا شکلک"بشکن زدن" وجود نداره}
دوستان دعاشو ب جون خورشید جان و من کنین .
خیلیا رو از کابوس دیدن نجات دادیم.
[quote='لاسیلا']جلدش خیلی بده!!!!! من که جلدش رو دوست ندارم[/quote]
خورشید جان عجیبه اگه کسی این طرح جلدو دوست داشته باشه...!!
رنگ پوست جودی بادمجونی نبود و موهاشم هویجی بود!!!
اصلا نصف غصه های جودی واسه موهاش بود...این طرح جلد تحریف شده است!!
سایه ی بابا لنگ دراز هم نشون میده ک آدم نرمالی نیست...من اگه جای جودی بودم کمک بابالنگ دراز روی جلدو قبول نمیکردم!!چون ب هرحال طبق داستان جودی باید با بابالنگ دراز ازدواج کنه!!
اما ازهمه ی اینا ک بگذریم،داستان شاهکاره.قلم خانم وبستر_ک خواهرزاده ی مارک تواینه_بسیار گیرا است و ژن طنز نویسی رو از داییش ب ارث برده و مهر تاییدیه بر باور ما ایرانیا ک:حلال زاده ب داییش میره.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک