رسته‌ها
انسان و ایمان
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 22 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 22 رای
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی " مجموعه ای است مشتمل بر شش جلد، و آخرین اثر نگارشی متفکر شهید استاد مطهری می باشد. طرحی که استاد شهید برای این کتاب در نظر داشتند شامل هفت جلد می شد که عناوین آنها به این شرح است:
انسان و ایمان، جهان بینی توحیدی، وحی و نبوت، انسان در قرآن، جامعه و تاریخ، امامت و رهبری، زندگی جاوید یا حیات اخروی؛ ولی با شهادت آن متفکر گرانقدر به دست منافقان، این طرح به انجام نرسید و استاد شهید فرصت نگارش جلد ششم این مجموعه یعنی " امامت و رهبری " را نیافتند ولی پس از شهادت آن بزرگوار مجموعه ای از سخنرانی ها و یادداشت های ایشان در این با ، توسط " شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید " تحت عنوان " امامت و رهبری " منتشر شد که علاقمندان می توانند کتاب مذکور را بجای جلد ششم این مجموعه مطالعه نمایند.
انگیزه استاد شهید از نگارش این کتاب، بیشتر رفع شبهات و نمایاندن انحرافات فکری ای بوده است که در آن زمان توسط برخی گروه ها اعم از مذهبی و غیر مذهبی تبلیغ می شد و البته این شبهات و انحرافات، اختصاص به زمان خاصی ندارد و در هر زمانی می تواند مطرح باشد.
این کتاب همچون دیگر آثار استاد شهید از بیانی ساده و روان و نثری شیوا برخوردار است، و شاید از آن جهت که استاد عنایت داشته اند که این کتاب برای اقشار بیشتری قابل استفاده باشد، سادگی و روانی عبارات بیشتر رعایت شده است. همچنین چنانکه از نام این کتاب بر می آید، مطالب این کتاب در بیشتر موارد به اختصار بیان شده اند تفصیل اکثر این موارد را در دیگر آثار آن بزرگوار باید جستجو کرد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
98
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1390/06/30

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی انسان و ایمان

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
انسان و ایمان
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک