رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 90 رای

زمین سوخته

نویسنده:
این داستان که در سال ۱۳۶۱ منتشر شد، حاصل تجربه شخصی نویسنده از جنگ است. خود نویسنده در این باره گفته‌است: «وقتی خبر کشته شدن برادرم را در جنگ شنیدم، از تهران راه افتادم رفتم جنوب. رفتم سوسنگرد، رفتم هویزه. تمام این مناطق را رفتم. تقریباً نزدیک جبهه بودم. وقتی برگشتم، واقعاً دلم تلنبار شده بود. دیدم چه مصیبتی را تحمل می‌کنم. اما مردم چه آرام اند. چون تا تهران موشک نخورد، جنگ را حس نکرد. دلم می‌خواست لااقل مردم مناطق دیگر هم بفهمند که چه اتفاقی افتاده‌است. همین فکر وادارم کرد که زمین سوخته را بنویسم.»
زمین سوخته اثری است داستانی که رنگ مستند دارد. حس مستند و داستان در آن ممزوج است. مستندنگاری نیست؛ مستندانگارانه است. ما می‌دانیم که داریم داستان می‌خوانیم، اما بی‌آنکه اراده کرده‌ باشیم، وقایع را به عنوان مستندات روزهای آغازین جنگ نیز می‌پذیریم.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۴/۱۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
329
فرمت:
PDF
حق نشر:
م‍ع‍ی‍ن‌
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زمین سوخته

تعداد دیدگاه‌ها:
17
شاهکاری دیگر از استاد احمد اعطا ..... حوادث درج شده کاملا واقعی .. درحین خواندن کتاب بسیاری از اتفاقات ان روزها برایم زنده شد .......... منزل محل سکونت استاد در اهواز خ کافی نبش سعدی
سلام . آثاراحمدمحمودیکی ازیکی زیباترودلنشین تره.واقعاًبایدبه داشتن این چنین نویسنده های بااحساس وبزرگ، درتاریخ ادبیات کشورمون به خودمون ببالیم. من که وقتی این کتابارومی خونم بالحظه لحظه ی اونا زندگی می کنم.
برای منی که جنگ رو به چشم ندیدم،به دست آوردنه این همه اطلاعات دقیق و جزئیات ریز منطقه ی جنگی واقعن لذت بخشه..این که نویسنده جنگ رو همونجور که هست به تصویر میکشه_فرار و مقاومت،بی باکی و ترس،هرج و مرج،دزدی،شور راندن متجاوز از خاک وطن و.._واقعن جای تقدیر داره..با این که جنگ رو دیده و برادرش رو تو جنگ از دست داده ولی با اینحال اسیر شعار زدگی نمیشه و با بیانی شیوا قصه اش رو جلو میبره واقعن شگفت زدم میکنه..روحت شاد
بتصویر کشیدن و روی کاغذ آوردن لحظه به لحظه های شروع جنگ و دوران آن را میباید اونجا حضور داشت تا به کمال رسید .. و اینکار شایسته استادی احمد محمود بود و بس ....تمام صحنه هایی رو که من به عینه در دوران جنگ شاهد آن بودم ایشان بسیار زیبا و با نکته های دقیق بروی کاغذ آوردند ...سپاس
با سلام ودرود بر شما و همه ی کسانی که اثار اقای محمود را خوانده و می خوانند باور بفرمایید هیچ نویسنده ای را ندیده ام که به اندازه این عزیز گرامی بی توقع وبی تکلف باشد.بی ادعا و صبور و وارسته که هرگز کرنش نکرد در هیچ دوره ای.سر بلند رفت.
احمد محمود بزرگترین رمان نویس ایرانه! تو ایران نویسنده داستان کوتاه زیاده ولی واقعأ رمان نویس بزرگ کمه! بزرگ بودن کار محمود اینجا معلوم میشه!
سلام
به نظر من چاپ این کتاب دچار سانسور شده.هرکی کتاب چاپ سال 62 رو داره و توسط این انتشارات نیست تطبیق بده و اعلام کنه
بهترین کتاب در مورد جنگ.خوندن اونو به همه توصیه میکنم.من که خیلی خوندمش.
به نظرم کتاب بسیار زیبا با قلمی بسیار روان که فضای زمان جنگ را به زیبایی به تصویر کشیده که آدم آن فضا را به راحتی لمس می کند.
ممنون از انتخابتون
به نظرم کتاب بسیار زیبا با قلمی بسیار روان که فضای زمان جنگ را به زیبایی به تصویر کشیده که آدم آن فضا را به راحتی لمس می کند.
ممنون از انتخابتون
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل