با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

انقیاد زنان

انقیاد زنان

181 صفحه

درباره کتاب:
کتاب "انقیاد زنان" را جان استوارت میل در سال 1869 یعنی حدود 140 سال پیش نوشته است. این نخستین اثر جامعه‌شناسی در جهان است که به این موضوع اختصاص یافته و این زمانی‌ست که زنان هنوز حق رأی ندارند و در بسیاری از حقوق شهروندی خویش محروم هستند. در ارزش این کتاب همین بس که موضوع آن در بسیاری از کشورها، از جمله ایران، هنوز موضوع روز می باشد.
میل بر این عقیده است که "قانون نباید میان افراد تبعیض قائل شود." به نظر او، وضعیتِ زنان در جهان امروز با دنیای مدرن سازگار نیست. زن باید حقوق برابر با مرد داشته باشد. زن در شرایط موجود، آن چیزی‌ست که مردان می خواهند، در طی زمان از او ساخته‌اند و انتظار دارند. می گوید: "اصلی که روابط اجتماعی میان زن و مرد را تنظیم می کند و بر مبنای آن یک جنس تحت انقیاد قانونی جنس دیگر قرار می گیرد، از اساس نادرست است و باید به جای این اصل، اصل دیگری نشاند که بر برابری کامل زن و مرد بنیاد گرفته باشد و هیچ‌یک را بر دیگری برتری ندهد و هیچ‌یک را ناتوان‌تر نشمرد."

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ه‍رم‍س‌‏‫، ۱۳۹۳.‬

» کتابناکهای مرتبط:
Discourse Analysis & Human and Social Sciences
بررسی احساس امنیت شغلی در میان روزنامه نگاران ایران
مفهوم فرهنگ در علوم اجتماعی

نسخه ها
4.4 / 5
با 52 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۰/۰۳/۰۱


پاسخنگارش دیدگاه
با سلام
لطفا اصل کتاب را دراختیار قرار دهید
نقل قول  
hamsoo
Member
@rahim Hachemi جان استوارت میل فیلسوف است. درباره رابطه قانون و انسان بیشتر باید فلسفید تا تحلیل جامعه شناسی
نقل قول  
rahim Hachemi
Member
انقیاد توصیفی است کوتاه ا ز رابطه موجود بین زن ومرد در اواخر قرن 19 . البته در آن زمانه استثنائی است . تحلیل جامعه شناختی به روش جامعه شناسی معاصر در آن نمی بینیم. بیشتر به شرح وافعیت میماند .در آغاز هزاره سوم به تحلیل علمی جامعه شناختی این پدیده نیار است. به خوانندگان تو صیه میکنم در صورتیکه شکیبا ئید وبا پشتکار ، در همین فصل از کتابناک به « سلطه مردانه » اثری که خودم از فرانیه ترجمه کرده ام مراجعه کنند . البته متنی است بسیار پیچیده و سنگین. متن فرانسوی آن حتی برای دانشجویان علوم اجتماعی در فرانسه ، سنگین و سئوال انگیز است . ای کاش میشد متن فرانسوی آن را برای کتابناک فرستاد ، که البته با حق مولف در تعارض است.
نقل قول  
morymoce
Member
به نظر کامل نیست؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You