با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

والس خداحافظی

نویسنده:
✔️ این رمان به گفته ی منتقدان یکی از تیره ترین نوشته های کوندرا می باشد . داستان در فضائی کافکائی، در محیطی بسته و خفقان‌آور یک استراحتگاه (آب گرم) اتفاق می‌افتد. که نهایتاً به یک احساس عمومی گناه می‌انجامد. مهمانی خداحافظی، مهمانی مسخ شدگان است. مهمانی ارزش از دست دادگان است. دکور مهمانی فضائی بخارآلود و خفقان‌آور حمام آب معدنی است سیاهی لشکرها زنان عقیم‌اند. همه از جانیان وحشت دارند. و کارشان دور کردن آنان از محیط خود است آن‌گونه که خود به جائی تبدیل می‌شوند. اما زنان استخر آب گرم مظهر جاودانگی، زایش تیمار کردن، شکوفا کردن و پژمردن نیز هستند داستان بر محور تولید مثل می‌گردد. قهرمانان اصل داستان سه مرداند: یاکوب قهرمان واژگونی ارزش‌هاست و همه را نفی می‌کند.

این داستان با نام میهمانی خداحافظی نیز شناخته شده است.

حق تکثیر:
تهران: کتاب رود‏‫، ۱۳۹۱

» کتابناکهای مرتبط:
مرد شرقی
صلیبی در سیبری
Amy Foster

نسخه ها
4.3 / 5
با 67 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 13
۱۳۹۰/۰۲/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
darya*
Member
باعث میشه فکر کنی خوبه که هر وقت خواستی بتونی بمیری یا نه؟.... این کتاب هم مثل کارهای دیگه ی کوندرا حرفای متفاوت و جالبی داره......
نقل قول  
شیدای صحرا
Pro Member

نقش زن در این کتاب به عنوان یک ارزش ، مظهر عشق ، به مثابه ی خود ِ زیبایی ( فارغ از نژادپرستی ِ زیباشناسانه ) و الهام بخش هنر و موسیقی ست .
لینک
نقل قول  
saead-borji
Member
:این رمان به گفته ی منتقدان یکی از تیره ترین نوشته های کوندرا می باشد . داستان در فضائی کافکائی، در محیطی بسته و خفقان‌آور یک استراحتگاه (آب گرم) اتفاق می‌افتد. که نهایتاً به یک احساس عمومی گناه می‌انجامد. مهمانی خداحافظی، مهمانی مسخ شدگان است. مهمانی ارزش از دست دادگان است. دکور مهمانی فضائی بخارآلود و خفقان‌آور حمام آب معدنی است سیاهی لشکرها زنان عقیم‌اند. همه از جانیان وحشت دارند. و کارشان دور کردن آنان از محیط خود است آن‌گونه که خود به جائی تبدیل می‌شوند. اما زنان استخر آب گرم مظهر جاودانگی، زایش تیمار کردن، شکوفا کردن و پژمردن نیز هستند داستان بر محور تولید مثل می‌گردد. قهرمانان اصل داستان سه مرداند: یاکوب قهرمان واژگونی ارزش‌هاست و همه را نفی می‌کند.

این داستان با نام میهمانی خداحافظی نیز شناخته شده
نقل قول  
bookiha
Member
اره این یکی از بهترین رمانهای میلان کوندرا هست به نظر من ... ولی شوخی و جاودانگی و بار هستی هم خدا هستند
نقل قول  
the reader2
Member
ص109
... پیرمردهای مسلح به چوب دستی در حالت دو به شکل نگهبانان زندان، بازجوها و خبرچین هایی که همیشه در کمین بودند تا ببینند بغل دستی شان از سیاست حرف می زند، در می آمدند. چه چیزی این ها را به این کار شوم می کشاند؟ بدذاتی؟ بی شک، اما آرزوی نظم هم بود. برای این که آرزوی نظم می خواهد دنیا به حکومتی بی سازمان مبدل شود که در آن هر چیزی درست پیش می رود و عمل می کند و تابع قانونی مافوق فرد است. آرزوی نظم در عین حال آرزوی مرگ نیز هست، برای این که زندگی نقض دائمی نظم است. یا، برعکس می توان گفت که آرزوی نظم عذر پرهیزکارانه ای است که طینت بدخواه انسان برای جنایت های خود می آورد.
نقل قول  
MAMED_SH
Member
سپاسگزار از گذاشتن این کتاب
نقل قول  
sabregol
Member
ممنون از زحمات شما
نقل قول  
masnik50
Member
ممنون اسپارتای عزیز کارت عالی بود
نقل قول  
nedaa007
Member
+++++++++++++++++++++++++خیلی خوب بود++++++++++++++++++++++
نقل قول  
mahonie
Member
بهترین کتاب میلان کوندراست از نظر من. داستان پردازیش واقعا واقعا واقعا بی نظیره...
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You