رسته‌ها
خدای چیزهای کوچک
امتیاز دهید
5 / 4
با 47 رای
نویسنده:
مترجم:
گیتا گرکانی
امتیاز دهید
5 / 4
با 47 رای
✔️ راحل و استا برادر و خواهر دوقلویی هستند که در کودکی از یکدیگر جدا شده اند و اکنون بعد از سال ها در کنار یکدیگر قرار دارند . به صورت فلش بک شاهد حوادث زندگی این دو خواهر و برادر ، طلاق مادرشان ، دختر دایی نیمه انگلیسیشان ، رسوم هندی و .... هستیم .
راوی به خاطر این کتاب جایزه بوکر را برده که بعدا در اعتراض به حمله آمریکا به افغانستان ان را پس داده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
miran2009
آپلود شده توسط: miran2009
۱۳۹۰/۰۲/۲۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
447
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خدای چیزهای کوچک

تعداد دیدگاه‌ها:
17
نسخه ی با کیفیت بهتر جایگزین شد. فعلا بهتر از این نسخه موجود نیست.
این چه نسخه بی کیفیتی است که گذاشته اید؟؟؟
سبک کتاب رئالیسم اجتماعی است انتقادی به نظام اجتماعی کاست ها و پاری ها که ازپایین ترین جایگاه درجامعه هندی برخوردارند به همین خاطرحق زندگی کردن مانند یک فرد معمولی را ندارن طبقه ای که نجس اند وحقوقی کمتر از یک حیوان برایشان قائل میشوند دواین چایگاه ابدی الدهر است . فرهنگ هندی درمقابل فرهنگ بریتانیا روبه رو میشود ولی دراین زورآزمایی بازوان انگیس پرتوان تراست. دراثراین نظام لایتغیر عشق و دوران کودکی سلاخی میشود دوران شیرین دو کودک به یغما میرود چون مادرشان خواستارعشق یک نجس است وخانواده ای که برای بدنام نشودن اسم اجدادشان سادگی کودکان را بازیچه ای برای رسیدن به انتقام میکنند. خودش انسانیت به جرم بی گناهی ذبح میشودتا کودکی به سلکت موتیم (Selective Mutism) وکودکی دیگر به جرم بیشتر دانستن اخراج شودچون آمو به منطقه ممنوعه پا گذاشته بود وتاوان این سنت شکنی نابودی زندگی است چون عشق او مرز و حاشیه امن را نا دیده گرفته بود. ودختری که بی رحمی وتمایل به بی پروایی را که ازجامعه به ارث برده به فرزندان هدیه میدهد واینمرده ریگ کودکیشان رابه جهنمی تبدیل میکند انسانهایی مانند خفاش نابینا که لباس انسان برای انها ثقیل وگران است شکل گیری وتولد حزب کمونیست هندرا درطول داستان بیان میکند که باز هم حقوقی برای طبقه کارگر قائل نیست وسیاست میسحی شودن کاست ها تا مانند مردم عادی زندگی کنند ولی فقط درحد شعاری نتوانست پا را فراتر بگذارد. همه چیز می توانند دریک روز تغییرکند(230) وروحیات وحشیانه انسان، اآنها نمی خواستند انسانی را دستگیر کنندبلکه داشتند ترس را تسخیرمی کردنند(416)
عجیب است که گاهی خاطره ی مرگ کسی بیش از خاطره ی زندگی او عمر می کند و به یاد می ماند . شاید اینکه می گویند همه چیز می تواند در یک روز تغییر کند درست باشد . این که چند دوجین ساعت می تواند بر حاصل تمام عمر انسان تاثیر بگذارند . راز داستان های بزرگ این است که هیچ رازی ندارند . اگر ماهیگیری باور کند رودخانه اش را به خوبی می شناسد سخت در اشتباه است . اگر او را لمس می کرد ، نمی توانست با او حرف بزند ،اگر عاشق او می شد ، نمی توانست برود . اگر حرف می زد نمی توانست بشنود . اگر می جنگید ، نمی توانست پیروز شود . "از متن کتاب"
دوست دارم بخونمش.میشه اگر کسی دارتش واسه ام بفرسته؟ ............ [edit=aqanader]1391/12/20[/edit]
در این کتاب غم ِژرفی نهفته است خوندنشو توصیه می کنم
میشه اگه کسی داره این کتابو واسه منم بفرسته؟ plzzz داره گریه ام میگیره بس هرکتابی میخوام نمیشه دان کرد :( ........... [edit=aqanader]1391/12/20[/edit]
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.