Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

خلاصه رمان آرزوهای بزرگ

نویسنده:
این نسخه، متن چکیده و کوتاه شده ی کتاب آرزوهای بزرگ می باشد. پیپ هفت ساله، زندگی محقر و فروتنانه‌ای را در کلبه‌ای روستایی، با خواهری بدخلق و سختگیر و شوهر خواهرش «جو گارجری»آهنگری پرتوان اما مهربان و نرم‌خو، می‌گذراند. او که روزی برای سر زدن به قبر مادر و پدرش به گورستان می‌رود، به طور اتفاقی با یک زندانی فراری محکوم به اعمال شاقه روبرو میشود .

حق تکثیر:
تهران; نشر افق , ۱۳۸۹

» کتابناکهای مرتبط:
The Magic Fishbone
David CopperField
The Mystery of Edwin Drood

آگهی
نسخه ها
4.6 / 5
با 101 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 21
۱۳۹۰/۰۲/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
mojdehhh
Member
داستان جالبی بود، ولی اگر پیپ درآخر داستان با استلا ازدواج نمیکرد قشنگتر هم میشد
نقل قول  
salt
Member
به نظر من همین متن خلاصه شده شو هم که بخونید چیز خاصیو از دست نمیدید...
رمانهای دیکنز ساده روان و زیبا هستن ولی متنای خیلی طولانی دارن و تقریبا هیچکدام زیر 500 صفحه نیستن که خسته کنندست چند رمان با این حجم از ایشون خواندن چون تقریبا تم داستاناشون شبیه همه تو یه موضوعه...
نقل قول  
ofogh29
Member
این طرح جلدی رو که می بینید کلا نشر افق داستان های کلاسیک رو با این طرح که زده خلاصه شده هستند من مویبی دیک و دکتر جکیل و آقای هایدشو دارم. همینجوریه. خلاصشه.
نقل قول  
ramoona
Member
لینک دانلود لطفاً...................
نقل قول  
منم خلاصه شدشو خوندم !
بدک نیست این جور داستانهارو باید با زبون اصلی، ادبیات و کلمات خود نویسنده خوند تا ارزش اثر مشخص بشه.
در مورد مضمون:ای کاش به نیچه میرسیدیمو هرچند آرزوهامونو رد نمی کردیم اما در مواجه با اونها دستکش در دست می کردیم!
نقل قول  
karate-kid
Member
ارزش ادبی ندارد چون خلاصه شده و ساده شده ( برای کودکان ) است !
نقل قول  
amirmetal
Member
اولا لینک دانلودو بزارید.دوما خواهشا ترجمه های محسن سلیمانی رو نزارید برا دانلود.همه کتاباش کوتاه شدس.
نقل قول  
alikabutar1
Member
قسمتهای مختلف داستان به طرز بسیار زیبایی به هم پیوند داده شدن که این هنر نمایی فوق العاده دیکنز رو میرسونه.دداستان بسیار زبباییه.
نقل قول  
خلاصه ای از مضمون داستان:
پیپ هفت ساله، زندگی محقر و فروتنانه‌ای را در کلبه‌ای روستایی، با خواهری بدخلق و سختگیر و شوهر او «جو گارجری» آهنگری پرتوان اما مهربان و نرم‌خو، می‌گذراند. پیپ توسط زنی میانسال و ثروتمند موسوم به «خانم هاویشام»(یکی از استادانه‌ترین شخصیتهای خلق‌شده توسط دیکنز) اجیر می‌شود تا گهگاه برای همنشینی و سرگرم‌نمودنش پیش او بیاید. هاویشام که روزگاری هنگام عروسی، معشوقش او را بیرحمانه ترک گفته، از آن زمان به بعد، به زنی دلسرد و انتقام‌جو بدل گشته‌است. او «استِلا»،دخترکی زیبا، اما گستاخ و مغرور را به فرزندی پذیرفته‌است تا به او بیاموزد که چگونه مردها را به بازی گرفته و بدینگونه انتقام خود را توسط او از مردان بستاید. پیپ کوچک در آن خانه به استلا دل می‌بندد و تحت تاثیر آزردگی‌ها و توهین‌های او نخستین آرزوهایش مبنی بر ترک زندگی محقر و روستایی و زیستن چون نجیب‌زادگان، در او نقش می‌بندد.

پیپ، سالها نزد جو گارجری شاگردی می‌کند تا به عنوان یک آهنگر امرار معاش نماید اما اتفاقی زندگی او را دگرگون می‌کند: حقوقدانی در لندن به نام «جَگرز» به او اطلاع می‌دهد که یک ولینعمت ناشناس، هزینه تعلیم و تربیت او را برای رفتن به لندن و آموختن فرهنگ افراد متشخص، متقبل شده و پس از آن ثروت کلانی به او خواهد رسید. به این ترتیب قهرمان نخست داستان، روستا و شوهر خواهر دوست‌داشتنی خود را ترک می‌کند تا به آرزوهای بزرگ خود که همان یافتن تشخص و لیاقت برای دستیابی به استلا است، برسد. او در طول زندگی در لندن، بسیاری از آداب و رسوم زندگی شهری همچون طرز رفتار، لباس پوشیدن و مشارکت در انجمن اشخاص فرهیخته و با فرهنگ را یاد می‌گیرد و استلای محبوبش نیز که اکنون مردان زیادی خواهان او هستند، با تجاربی مشابه، دست و پنجه نرم می‌کند. پیپ این‌بار به استلا اظهار عشق می‌کند ولی استلا به او می‌گوید که لیاقت عشق پیپ را ندارد و به مردی پست فطرت موسوم به «بنتلی درامل»دل‌بسته‌است........

بسیار زیباست....فیلمش رو احتمالأ بعضی از دوستان دیدن،خونه تاریک و پراز تار عنکبوت خانم هاویشام ....
نقل قول  
بابا تر خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا اااااااااا لینک دانلود بزارید
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You