رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
از تاریکی
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 133 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 133 رای
نمایشنامه؛ تیر ماه 1380

محمد یعقوبی در سال 79 با نمایش «یک دقیقه سکوت» در جشنواره تئاتر فجر حضور یافت و کار او با بازتاب‌های زیادی روبرو شد و جایزه کارگردانی سوم را نیز به خاطر این نمایش ماندگار در اذهان دریافت کرد؛ اما در سال 80 که یعقوبی با این نمایش قصد شرکت در جشنواره مذکور را داشت، «از تاریکی» توسط هیئت بازبینی جشنواره رد شد. بعد از آن و در خرداد ماه سال 82، او نمایشنامه مورد علاقه خود یعنی «از تاریکی» را به صورت نمایشنامه‌خوانی در خانه هنرمندان ایران اجرا کرد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hamid
hamid
1387/10/17

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی از تاریکی

تعداد دیدگاه‌ها:
8
با سلام امیدوارم پیام من به اقای محمد یعقوبی برسد اقای یعقوبی می توانم با جسارت تمام بگویم نمایشنامه های شما بسیاز زیبا و خوب است ویک کارگردان موفقی هستین من خیلی دوست داشتم در کلاس های شما باشم .داشتم فراموش میکردم من مهرداد امامی هستم از قزوین:-)
درود بر یاران کتابناکی
استاد یعقوبی در ***از تاریکی*** همچون نمایشنامه ***ماه در آب*** از داستان زن و شوهری می گه که درگیر دستان بی رحم جدایی هستند.در هر دو نمایش این زن داستان هست که تصمیم میگیره و قدرت داره و مرد سالاری جایی نداره.به نظر بنده هر دوی اینها زیبا هستن.پیشنهاد بنده به دوستان این هست که حتما آثار استاد یعقوبی رو مطالعه کنند.
متشكرم ازتون و از استاد يعقوبي. براستي كه از تاريكي بسيار عمقي نوشته شده و درك آن شايد در ظاهر ساده اما بسيار زمان بر است.
با سلام مجدد
ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني را به تمام مسلمین تسلیت میگویم.
ضمن ارسالhttp://www.afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=27276
این لینک پوزش میخواهم .از شما دعوت میکنم برای آگاهی از پخش فیلم و تاتر در این ایام
از سیمای جمهوری به این لینک مراجعه شود.
http://www.afarineshdaily.ir/afarinesh/Article.aspx?AID=8016
:-(:zzz:
با پوزش از سایت کتابناک
سلام:-)
گوشه ای از نوشتن نمایشنامه تا مرحله اجرا از زبان محمد یعقوبی
در بهمن‌ماه 1380
نمايش‌نامه‌ي از تاريكي در مرحله‌ي بازبيني توسط اعضاي بازبيني جشن‌واره رد شد.خب ، من پيش از اين هر بار در جشن‌واره برنده‌ي جايزه شده بودم،همين كافي بود كه رد شدن كارم خبر مهمي براي صفحه‌ي تئاتر روزنامه‌ها باشد.پوشش خبري خوب روزنامه‌ها اعضاي هيأت بازبيني را واداشت براي اولين بار دست كم در آن سال‌ها براي دفاع از عملكرد خود جلسه‌اي با مطبوعات بگذارند. آنان ادعا كردند هيچ كاري به علت مضمون رد نشده و كارهاي رد شده ضعيف‌تر از كارهاي پذيرفته بود كه البته دروغ مي‌گفتند. تنها حرف راستي كه درباره‌ي كارم خواندم حرف حسين پاكدل بود. حسين پاكدل يكي از اعضاي بازبيني در مصاحبه با روزنامه‌ي جوان گفت اجازه نمي‌دهد روي صحنه‌ي تئاتر زنا را تبليغ كنند. گ%D
سلام:-)
گوشه ای از نوشتن نمایشنامه تا مرحله اجرا از زبان محمد یعقوبی
در بهمن‌ماه 1380
نمايش‌نامه‌ي از تاريكي در مرحله‌ي بازبيني توسط اعضاي بازبيني جشن‌واره رد شد.خب ، من پيش از اين هر بار در جشن‌واره برنده‌ي جايزه شده بودم،همين كافي بود كه رد شدن كارم خبر مهمي براي صفحه‌ي تئاتر روزنامه‌ها باشد.پوشش خبري خوب روزنامه‌ها اعضاي هيأت بازبيني را واداشت براي اولين بار دست كم در آن سال‌ها براي دفاع از عملكرد خود جلسه‌اي با مطبوعات بگذارند. آنان ادعا كردند هيچ كاري به علت مضمون رد نشده و كارهاي رد شده ضعيف‌تر از كارهاي پذيرفته بود كه البته دروغ مي‌گفتند. تنها حرف راستي كه درباره‌ي كارم خواندم حرف حسين پاكدل بود. حسين پاكدل يكي از اعضاي بازبيني در مصاحبه با روزنامه‌ي جوان گفت اجازه نمي‌دهد روي صحنه‌ي تئاتر زنا را تبليغ كنند. گرچه او نامي از من نبرده بود ولي بدون شك سخنش درباره‌ي كار من بود، چون از تاريكي درباره‌ي زنا و مجازات زنا بود.من قسمتي از نمايش‌نامه را دادم كه در ماه‌نامه‌ي هنرهاي نمايشي چاپ شد.
خردادماه 1382: اجراي نمايشنامه‌خواني از تاريكي در خانه‌ي هنرمندان به تهيه‌كنندگي موسسه‌ي انديشه‌سازان
در تیرماه 1386
مايش‌نامه‌ي از تاريكي را براي اجرا به شوراي نظارت تئاتر شهر دادم كه شايد بعد از شش سال تصويب شود.ه هر حال تا كنون يك بار توسط خودم و دوبار هم در جشن‌واره‌ي دانش‌جويي نمايش‌نامه‌خواني شده وهيچ اتفاق ناجوري هم نيفتاده است.ولي از تاريكي بار ديگر اجازه‌ي اجرا نگرفت.
در دیماه همانسال چاپ نمايش‌نامه‌ي از تاريكي در فصل‌نامه‌ي پاياب، شماره‌ي16
یکي از آثاري که امروز روي صحنه خواهد رفت،و کاری است از محمد یعقوبی به نام«ماچيسمو» است که اين نمايش در تالار چهارسو اجرا خواهد شد.
http://www.afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=27276
با آرزوی موفقیت بیشتر در کار و زندگی برای این هنرمند عزیز
8-)8-)
از تاریکی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک