رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
ارسطو
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 7 رای
نویسنده:
درباره:
ارسطو
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 7 رای
از یادداشت مترجم:
راس در این کتاب کوشیده است محتوای همه ی آثار موجود ارسطو را به گونه ای جامع و خلاصه گزارش کند؛ هر چند اگر از جلد ششم تاریخ فلسفه ی یونان اثر دبلیو. کی. سی. گاتری که در ۱۹۸۱ چاپ شده و یکسره مربوط به ارسطو به زبان انگلیسی است، صرف نظر کنیم، کتاب راس جامع ترین تک نگاری در مورد ارسطوست، به نظر می رسد گزارش پاره ای از موضوعات بیش از حد انتظار کوتاه است؛ با این حال، خواننده نباید تصور کند که در این کتاب شاید نکته ای مهم از قلم افتاده باشد. در این کتاب، در هر فصل یک یا چند اثر از آثار ارسطو به گونه ای استادانه خلاصه، و بعضی از آراء ارسطو با نقدهای مختصر اما ژرف همراه شده است. راس پس از گزارش زندگی و آثار ارسطو به ترتیب به موضوعات منطق و طبیعیات و زیست شناسی و نفس شناسی و مابعدالطبیعه و اخلاق و سیاست و فن خطابه و نظریه ی ادبی پرداخته است.
ارسطو پژوهی جدید بسیار به راس مدیون است. اگر امروزه درک بسیاری از مطالب ارسطویی با هیچ مشکلی همراه نیست این موفقیت حاصل کوششهای موفقیت آمیز متخصصانی است که راس یکی از سرآمدان آنهاست. خواندن کتاب او برای هر دانشجوی فلسفه به طور کلی و برای پژوهنده فلسفه ارسطو به طور اخص ضرورتی است انکارناپذیر هر چند خواننده اهل فن ممکن است سرانجام نتیجه بگیرد که نمی تواند با بعضی از دیدگاههای او به مثل در باب غایت انگاری ارسطو و مسئله ی عقل فعال و مخصوصاً خدا موافق باشد. فلسفه ی ارسطو هنوز زنده است، و هنوز میتوان با کوششهای جدید بعضی از اهداف او را آشکارتر ساخت چنین کوششهایی هرگاه با آگاهی از موفقیتهای بزرگ دیگران همراه باشد نتایج دقیق تری در پی خواهد داشت...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
souba
souba
1403/02/29
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی ارسطو

تعداد دیدگاه‌ها:
1
ارسطو
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک