رسته‌ها

اتحاد مردم - شماره ۳۴ - خرداد ۱۳۵۹

اتحاد مردم - شماره ۳۴ - خرداد ۱۳۵۹
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
هفته نامه "اتحاد مردم" نشریه ارگان اتحاد دموکراتیک مردم ایران بود که در اوایل انقلاب اسلامی منتشر می‌شد. شماره نخست از هفته‌نامه «اتحاد مردم»، به صاحب امتیازی «مرتضی پایدار» در دوازدهم آبان ۱۳۳۰ منتشر شد. «امیر فرهی» سردبیر و نویسنده مطالب عمومی این هفته‌نامه و «ن. کنی‌نژاد» مدیر داخلی آن است. دفتر نشریه در خیابان لاله‌زار نو، پاساژ گل واقع شده و در شناسنامه آن علیرغم سلسله انتشار، از عنوان «روزنامه یومیه صبح» استفاده شده است. قیمت تک شماره این نشریه نیز در بدو فعالیت نیم ریال می‌باشد.
اطلاعات چندانی از روند انتشار هفته‌نامه، سوابق مدیران آن، شمارگان و تعداد شماره‌های منتشر شده از این هفته‌نامه به دست نیامده است. در بررسی نسخه‌های موجود از این نشریه متوجه مواضع ملی‌گرایانه آن می‌شویم. مواضعی که البته تلاش می‌کند تا با نقطه نظرات رسمی حکومت همخوانی داشته باشد. شماره‌های موجود در دو صفحه منتشر شده است.
هفته‌نامه «اتحاد مردم»، پس از یک دوره طولانی تعطیلی، در ۲۳ مهر ۱۳۵۸ به عنوان ارگان «اتحاد دموکراتیک مردم ایران» بار دیگر منتشر شد. در شناسنامه شماره ۲۱ از دور جدید فعالیت این نشریه، نام «محمود اعتمادزاده» (به. آذین) به عنوان صاحب امتیاز درج شده است. این هفته‌نامه که به نظر تنها در عنوان با نشریه پیشین اشتراک دارد، تا ۲۴ اسفند ۱۳۶۰ در ۱۲۰ شماره منتشر شد. پیش از «اتحاد مردم»، هفته‌نامه «سوگند» به عنوان ارگان «اتحاد دموکراتیک مردم ایران» منتشر می‌شد. این هفته‌نامه در پی اخطار شفاهی در ۲۹ مرداد ۱۳۵۸ به صورت موقت از فعالیت باز ماند. شماره پایانی نشریه در ۱۶ مهر ۱۳۵۸ منتشر و پس از آن به صورت کامل فعالیت آن متوقف و به جای آن هفته‌نامه «اتحاد مردم» به بازار عرضه شد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
8
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
HeadBook
HeadBook
1402/09/17
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اتحاد مردم - شماره ۳۴ - خرداد ۱۳۵۹

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
اتحاد مردم - شماره ۳۴ - خرداد ۱۳۵۹
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک