رسته‌ها
اخلاق انقلابی
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 9 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 9 رای
هوشی مینه در این اثر سعی در تبیین منش اخلاقی انقلابیون دارد. «اخلاق انقلابی» جزوه‌ای است که هوشی مین برای روحیه دادن به انقلابیون تنظیم کرده است و در آن انقلابیون را از آفاتی که برای شان در پیش می آید برحذر می کند. هوشی مین همانند مارکس و لنین از ایده‌ی انقلاب مداوم تبعیت می کند و معتقد است که «اخلاق انقلابی» باید دارای این ویژگی‌ها باشد: «فدا نمودن تمام زندگی در مبارزه برای حزب و انقلاب؛ فعالیت خستگی ناپذیر برای حزب؛ منافع حزب و زحمتکشان را در رأس منافع شخصی خود قرار دادن؛ کوشش جدی در جهت آموختن مارکسیسم/ لنینیسم و بکار بردن مداوم انتقاد و انتقاد از خود برای بالا بردن سطح معیارهای ایدئولوژیک؛ درک عمیق از این که حزب ما پیشرو ترین و متشکل ترین سازمان طبقه کارگر است.»
«اخلاق انقلابی» برای هوشی مین «شامل کوشش مجدانه در جهت کسب کردن اهداف و مقاصد حزب، خدمت صادقانه و بی تزلزل به طبقه کارگر و زحمتکشان ستمدیده می باشد.» او در این جزوه سعی در به تهییج درآوردن انقلابیون دارد تا صادقانه در خدمت اهداف مرامنامه ی حزبی باشند. حزب و انقلاب برای او اصلی خدشه ناپذیر و پایدار است که تنها با التزام عملی و آموزشی به تعالیم مارکسیسم/ لنینیسم جاودانه می گردد. جاودانگی انقلاب برای او بدین معنا نیست که آفات های انقلاب را نادیده بگیرد. دشمنان انقلاب برای هوشی مین در سه دسته تقسیم بندی می شوند: «1- سرمایه داری و امپریالیسم خطرناکترین دشمنان ما هستند. 2- عادات و سنن گذشته نیز دشمنان بدی هستند. 3- فردگرایی که خصلت و طرز تفکر خورده بورژوازیست، درکمین تک تک ماست تا از کوچکترین فرصتی استفاده کند. این دشمن همدست دو دشمن اولیه ماست.»
«اخلاق انقلابی» اثری است که به شدت فردگرایی را مورد تهاجم قرار می‌دهد و انقلابیون را متمایل به روحیه جمع پذیری می‌کند تا اهداف حزبی را با قدرت جمعی همسو گرداند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
40
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
HeadBook
HeadBook
1402/04/13
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی اخلاق انقلابی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
PDF
410 کیلوبایت
اخلاق انقلابی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک