رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
لعنت گلدون
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 3 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 3 رای
حامد یک روزنامه‌نگار است که سال‌ها پیش در یک پیرایشگاه مردانه به نام گلدون کار می‌کرده و حالا به آنجا برگشته تا در کنار کار روزنامه‌نگاری کمک خرجی برای خود داشته باشد. این اتفاق با انتخابات سال ۸۸ و ماجراهای بعد از آن همزمان می‌شود. حامد که گویا در کنار روزنامه‌نگاری فعالیت سیاسی هم دارد در روزهای پرآشوب انتخابات ۸۸ فعالیت‌های مرموزی از خود نشان می‌دهد که باعث نگرانی و شک دو آرایشگری که صاحب مغازه هستند، می‌شود.
لعنت گلدون در فضای سال ۸۸ می‌گذرد اما نگاهی به بیرون و اتفاقات آن ندارد و واکنش آن اتفاقات به فضای زندگی اجتماعی افراد است. این رمان را شاید بتوان در رده رمان‌های سیاسی اجتماعی دانست. داستان از زبان شخصی روایت می‌شود که در نوجوانی در آن آرایشگاه پادو بوده است. کسی که آن روزها را در حاشیه دیده و حالا به اهمیت ماجراها پی برده است.
داستان تلاش دارد بدون ورود به ماجراهای انتخابات ۸۸ اثر آشفتگی فضای سیاسی و اجتماعی ایران در آن دوره را بر روی افراد عادی و تا حدی بی‌تفاوت به ماجراهای سیاسی نشان دهد. ریتم روایت‌های داستان سریع و اتفاق‌ها به سرعت باعث دگرگونی فضای داستان می‌شود.
هیچ‌کدام از شخصیت‌های محوری داستان به جز حامد (روزنامه‌نگار داستان) ارتباطی با سیاست ندارند و حتی به طرز هولناکی از این فضا گریزانند اما هرچه تلاش می‌کنند از ماجراهای آن روزهای پرالتهاب کشور در امان باشند بیشتر درگیر ماجرا می‌شوند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
elahehj
elahehj
1401/06/08

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی لعنت گلدون

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
لعنت گلدون
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک