رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
علم و نابخردی
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 5 رای
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 5 رای
توجه:
فایل کتاب پیش از تایید، مورد بررسی قرار می گیرد لذا مشکلی نداشته و سالم است. چنانچه برنامه ای که با آن pdf را مطالعه می فرمایید، فایل کتاب را نمی خواند، برنامه pdf خوان خود را تغییر دهید.


این کتاب مناسب حال کسانی است که دست‌کم یک بار مجذوب سفسطه‌هایی شده باشند که گاهی حاشیه علم نامیده می‌شوند. برای کسانی که از خود پرسیده‌اند آیا ممکن نیست عاقبت حقیقتی در پدیدهای روان دریابی، بشقاب‌های پرنده، فضانوردان باستان، زیست آهنگ و نظایر آن‌ها نهفته باشد.
به درد آن‌ها می‌خورد که از نحوه برخورد دانش‌مندان به اصطلاح رسمی با فرضیات حاشیه‌ای به شگفت می‌آیند. چرا به این سرعت آن‌ها را رد می‌کنند؟ پس کجاست آن آزاد اندیشی و بی‌غرضی که همه آموخته‌ایم از اهل علم باید انتظار داشت.
موضوع کتاب ما شبه علم است و اینکه با علم راستین چه فرقی دارد. لازم نیست که در علم صاحب نظر باشید تا تشخیص دهید که چه مطلبی شبه علم است. تنها کافی است از آنچه علم است و از آن مهم‌تر، از آنچه علم نیست یک تصور کلی داشته باشید.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
محسن اقتصاد
محسن اقتصاد
۱۴۰۱/۰۲/۲۵

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی علم و نابخردی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
علم و نابخردی
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک