رسته‌ها
تاریخ بنیان قاجار
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 7 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.1
با 7 رای
پ‍ی‍دای‍ش‌ طای‍ف‍ه‌ ق‍اج‍ار ت‍ا ح‍رک‍ت‌ آق‍ا م‍ح‍م‍دخ‍ان‌ ک‍ب‍ی‍ر از ب‍ن‍د ک‍ری‍م‍خ‍ان‌

کتاب نایاب و قدیمی تاریخ بنیان قاجار دربردارنده چگونگی پیدایش این سلسله در تاریخ ایران می‌باشد. در واقع به طور دقیق، این کتاب به آغاز حضور ایل قاجار در صحنه تاریخ ایران تا زمان به قدرت رسیدن آغامحمدخان قاجار سخن‌پراکنی کرده است.
ایل بزرگ آریانژاد قاجار هم از لحاظ قدمت که در حدود هفتصد سال در تاریخ ایران‌زمین حاضر بوده و هم به لحاظ جان‌ فشانیهایی که در راه اعتلای ایران داشته است، جایگاه ارزشمندی در تاریخ ایران زمین دارد…
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
74
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
sasanpeter1949
sasanpeter1949
1400/11/27

کتاب‌های مرتبط

آغا محمدخان قاجار
آغا محمدخان قاجار
4.6 امتیاز
از 75 رای
کتیبه های کوروش
کتیبه های کوروش
4.4 امتیاز
از 15 رای
نبرد تمبره
نبرد تمبره
4.2 امتیاز
از 6 رای
مجمع التواریخ السلطانیه
مجمع التواریخ السلطانیه
4.4 امتیاز
از 10 رای
کوروش حکمران جهان
کوروش حکمران جهان
4.4 امتیاز
از 21 رای
یک شاهزاده هخامنشی
یک شاهزاده هخامنشی
4.4 امتیاز
از 14 رای
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ بنیان قاجار

تعداد دیدگاه‌ها:
3
دوره قاجار ایران از غرب با عثمانی ، از شمال با روسیه و از شرق با بریتانیا همجوار بود : دولتی ضعیف بین سه قدرت . ایران قجری و عثمانی جزء محدود مناطقی از جهان بودند که تا اوایل قرن بیستم ، مستعمره اروپاییان نشدند گرچه شدیداً تحت نفوذ بودند و تا مرحله تقسیم ( قرارداد 1907 روسیه و بریتانیا ) و مستعمره شده ( قرارداد 1919 ) سقوط کردند . ایران در جنگ دوم جهانی اشغال شد ، همسایه شمالی با فشار متفقین غربی عقب نشست اما انگلیس و آمریکا با ایجاد دولتی دست نشانده تا 1979 به اشغال کشور ادامه دادند و بقایای آنان می کوشند این سلطه را احیاء کنند .
ایل قاجار که از نژاد مغول هستش؛جز فقر و عقب ماندگی و بر باد دادن سرزمینهای ایران کار دیگری نکرده اند.
جان فشانی های ایل قاجار در راه اعتلای ایران؟ بنیانگذار سلسله قاجار، شخصی سفاک و خونریز و تمامی پادشاهان بعدی آن هم وطن فروش و ظالم و مشغول فتح در حرمسرا! جوامع دیگر نیز، داشتن حاکمانی بد را تجربه کرده اند(برای نمونه مردم روم اگر پادشاهان دیوانه ای چون نرون و کالیگولا را تجربه کرده اند،پادشاهان لایقی چون سزار و آگوستوس را نیز داشته اند. تازه هم پادشاهان نالایق در اقلیت بوده اند هم خود این بی لیاقت ها، دیگر وطن فروش نبوده اند) اما این که تمامی حاکمان یک حکومت افرادی نالایق و بی وطن باشند،تا سالها پیش امر غریبی بود. هر چند که به تمام اقوام و نژادها احترام می گذاریم اما آن جمله ایل آریا نژاد قاجار در دیباچه کتاب هم،شوخی بی شرمانه ای است با تاریخ و با سواد تاریخی مخاطبان.
تاریخ بنیان قاجار
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک