رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
تعریفها و مفهوم فرهنگ
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
رواج دوباره واژه «فرهنگ» در زبان فارسی در سه چهار دهه گذشته و همچنین دگرگونی معنای آن نخست برای سازگاری با واژه education و سپس culture در زبان های اروپایی نشانه نیازی ست تازه که همراه با پراکنش صورت تازه ای از تمدّن و فرهنگ پیش آمده است. یعنی، نیاز به بیان مفهوم های تازه ای که در صورت کهن تمدّن و فرهنگ ما کمابیش یافت نمی شد و یا روح آن تمدّن با چنین مفهوم هایی بیگانه بود. زیرا این انسان مدرن و جهان بینی اوست که چنین مفهوم هایی را برای شناخت انسان در متن طبیعت و تاریخ پدید آورده است. در فضای جهان مدرن است که، از سویی، رویکرد به عالم طبیعت علوم طبیعی را پدید آورده و، از سویِ دیگر، کوشش برای فهم علمی و نظری چند و چون روابط بشری، ساختارهای اجتماعی، و، در کل، پدیده های ویژه ی عالم انسانی، وجود علوم انسانی را نیز ضروری کرده است.
یکی از رشته های پررونق علوم اجتماعی در سده پیشین رشته انسان شناسی (آنتروپولوژی) بوده است که تاریخ پدیدار شدن آن همگام با روند گسترش استعمارگری اروپایی ست.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
malekqasemov
malekqasemov
۱۴۰۰/۰۷/۰۴
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تعریفها و مفهوم فرهنگ

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
تعریفها و مفهوم فرهنگ
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک