رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
زندانی شماره ۳۹۵۱، جرم: مهریه
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 7 رای
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 7 رای
این کتاب خاطرات مرد جوانی است که به دنبال تقاضای همسرش برای دریافت مهریه به زندان محکوم می شود و چند ماه را در بند عمومی زندان به همراه خلاف کاران حرفه ای به سر می برد. نویسنده کتاب از پژوهشگران و نویسندگان شناخته شده کشور است که تنها به دلیل عدم استطاعت مالی برای پرداخت پانصد سکه طلا، مجازات وحشتناک و ناعادلانه ای را تحمل می کند. اهمیت تاریخی این کتاب از این جهت است که ناشر کتاب، آقای دکتر پاپلی یزدی با نوشتن مقدمه ای معروف و ارسال این کتاب به دفاتر مراجع تقلید آغازگر تغییرات قانونی در خصوص مهریه می شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Farhadmahmoodi
Farhadmahmoodi
۱۴۰۰/۰۶/۲۷

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زندانی شماره ۳۹۵۱، جرم: مهریه

تعداد دیدگاه‌ها:
1
کتاب زندانی شماره ۳۹۵۱ فوق العاده س. نویسنده ی این کتاب با قلم عالی و زبان امروزی و روان، ناگفتنی ترین حسها رو با شما به اشتراک میذاره. راستش من قبل از خوندن این کتاب فکر میکردم که مهریه میتونه ابزار مؤثری باشه که زنها رو در برابر قوانین زن ستیز ما محافظت کنه. اما خوندن این کتاب، این رو میگه که مهریه فقط توهین و تحقیر بیشتری برای زن هاست و اونها را در حد کالایی قابل خرید تنزل میده. چرا ما زنها به جای اینکه حقوق انسانی خودمون رو مثل حق طلاق و حق خروج از کشور و انتخاب محل زندگی و اجازه ی کار و تحصیل و ... مطالبه کنیم، اجازه میدیم که روی ما قیمت بذارن و روی قیمت ما چونه بزنند و بفروشند. چرا قبول میکنیم که کالا هستیم. این برده داری قرون وسطایی کی تموم میشه؟ واقعا این کتاب رو بخونید. این نویسنده قابل تحسینه. عالی.
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک