رسته‌ها
کمونیزم در ایران
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 9 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 9 رای
تاریخ مختصر فعالیت کمونیستها در ایران از اوایل مشروطیت تا فروردین ۱۳۴۳

کتاب حاضر فعالیت کمونیستها در ایران را تاریخ مشروطیت (24 جمادی الآخر 1324 هجری قمری برابر با 14 مرداد 1284 شمسی) تا فروردین ماه 1343 شمسی را به طور اختصار مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و قدم به قدم افراد فعال و پیروان مکتب کمونیست را با قید تاریخهای زمان و مشخصات فعالیت مکانی آنها تعقیب نموده، با توجه و تشریح بیشتری با مدارک و دلایل و اسناد غیرقابل انکار در اختیار خوانندگان قرار می دهد.
این کتاب دارای قسمتهای مختلف است و هر قسمت دارای فصولی چند می باشد که خلاصه مطالب آن عبارتست از: سیاست روسیه تزاری و جماهیر شوروی در ادوار مختلف ایران / فعالیت کمونیستها از اوایل مشروطیت تا استبداد صغیر و از استبداد صغیر تا جلوس رضاشاه کبیر در ایران و از بدو سلطنت بنیانگذار ایران نوین تا واقعه شوم شهریور ماه 1320 و از شهریور 1320 الی فروردین 1343 شمسی.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
961
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
amirezati
amirezati
۱۴۰۰/۰۲/۲۹
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کمونیزم در ایران

تعداد دیدگاه‌ها:
2
این نوع «تاریخ»نگاری کمونیزم در ایران (منظور حزب توده) از طرف دستگاه ساواک به نوعی یادآور تاریخ‌نویسی‌های دولتی کنونی درباره‌ی جریانات چپ ایرانی‌ست و اگر این نوع کتاب‌ها به عنوان منابع تحقیقی استفاده شوند فقط می‌رساند تا چه اندازه با استانداردهای رایج پژوهشی بیگانه‌ایم!
سپاس فراوان از شما amirezati
این کتاب یکی از مراجع تحقیق نویسندگان علاقمند به جنبش چپ ایران است، اکنون باتوجه به بسیاری از اسناد و مصاحبه های افراد خوشنام این جنبش، جای تردیدهای بسیاری را در این کتاب باز میکند،
PDF
کمونیزم در ایران
10 مگابایت
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک