رسته‌ها

گزیده راحه الصدور و آیه السرور

گزیده راحه الصدور و آیه السرور
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 8 رای
از مجموعه شاهکارهای ادبیات فارسی

راحه الصدور و آيه السرور در تاریخ آل سلجوق نوشته نجم‌الدين ابوبكر محمد بن على بن سليمان بن محمد بن احمد بن حسين بن همت راوندى از منابع مهم اواخر قرن ششم و اوايل قرن هفتم هجرى و از معتبرترين و سودمندترين آثار مكتوب فارسى پيش از حمله مغول به شمار مى‌رود، اطلاعات تاريخى و اجتماعى فراوانى درباره اوضاع ايران در آن روزگار در بر دارد و از پژوهش درباره دولت سلجوقيان آغاز مى‌شود و كار آنان را از آغاز تا سرانجام سلطان سنجر پى مى‌گيرد.
نوشتن اين كتاب در 599 قمرى آغاز شد و در 603 به نام غياث‌الدين ابوالفتح كى‌خسرو بن قلج ارسلان، از شاهان سلجوقى پايان پذيرفت. افزون بر تقرير تاريخ آل سلجوق به ويژه رويدادهاى روزگار طغرل سوم و اوضاع عراق و احوال اميران آن سامان پس از چيرگى خوارزمشاه، فوايد فراوان ديگرى در اين اثر هست كه بر توانايى نویسنده در تاريخ نگارى و زبردستى‌اش در فنون ادبى دلالت مى‌كند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
26
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
paolo3
paolo3
۱۴۰۰/۰۳/۰۶
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی گزیده راحه الصدور و آیه السرور

تعداد دیدگاه‌ها:
2
آفرین مرحبا صد آفرین بر مدیر ارشد که نسخه اصلی رو جایگزین کردین منتظر این کتاب راحه الصدور بودم با تشکر از عوامل سایت کتابناک
درود بر شما. من مدیر ارشد نیستم صرفاً دیدم کتابی ست ارزشمند و نایاب ازین جهت آن را اسکن کرده و آپلود نمودم. خوشحالم که به دست خوانندگانی چون شما برسد.
ارادت
PDF
گزیده راحه الصدور و آیه السرور
3 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.