رسته‌ها

روزشمار تاریخ معاصر ایران - جلد ۱ - سوم اسفند ۱۲۹۹ - ۱۳۰۰

روزشمار تاریخ معاصر ایران - جلد ۱ - سوم اسفند ۱۲۹۹ - ۱۳۰۰
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 10 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 10 رای
تهیه و تنظیم: موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی

روز شمار تاریخ، ثبت وقایع و حوادث تاریخی است به طوری که هر اتفاق دقیقاً در یک روز خاص گزارش شود تا محقق بتواند با برقراری ارتباط میان رخدادها از یک واقعه تصویری صحیح برای خود بسازد.
کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ شمسی از وقایع مهم تاریخ معاصر ایران و همچنین از تحولات مهم خاورمیانه در فضای بین‌المللی محسوب می‌شود که تاریخ ایران را وارد سیری متفاوت با سیر تاریخی پیش از آن نمود. بررسی این موضوع و تحولات بعدی آن درتاریخ معاصر ایران و آشکار ساختن زوایای پنهان دوره مذکور سبب شد مجموعه مجلدات روزشمار تاریخ معاصر ایران و آشکار ساختن زوایای پنهان دوره مذکور سبب شد مجموعه مجلدات روزشمار تاریخ معاصر ایران به مرور ایام تهیه و تدوین شود. حسن فراهانی نگارنده روزشمار تاریخ معاصر ایران بر آن است که با توجه عمیق به اسناد، فقط رویدادها را کنار یکدیگر قرار دهد. به عبارت دیگر وقایع را به ترتیب زمان وقوع آنها بازگو کند و از هرگونه اظهار نظر و قضاوت و نتیجه‌گیری بپرهیزد و آن را به شخص محقق واگذار نماید.
بدین منظور نگارنده روزشمار تاریخ معاصر ایران برای تهیه جلد اول آن حجم گسترده‌ای از اسناد شامل بیش از دویست و هفتاد هزار سند را مطالعه کرده و بعد از استنساخ و برگرداندن متن اسناد به نثر و ادبیات متداول امروز و گویا کردن رجال و موضوعات مختلف، سعی کرده است متنی روان را در فراروی علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار دهد.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۴۰۰/۰۹/۲۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
705
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روزشمار تاریخ معاصر ایران - جلد ۱ - سوم اسفند ۱۲۹۹ - ۱۳۰۰

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.