رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
نگارش فیلمنامه داستانی
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 4 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 4 رای
این نوشتار در اصل مضمون سخنرانی ایزنشتین است که در ژوئن 1941 یعنی زمان کوتاهی پس از حمله آلمان خطاب به مجمع فیلمسازان مسکو ایراد شد. در آن زمان تولید فیلمی بلند که بتواند پاسخگوی نیاز شهروندان شوروی در زمینه تقویت و یا تهییج روحیه باشد، به فوریت امکان نداشت. باید تقاضای جدیدی از تمامی فیلمسازان شوروی میشد و ایزنشتین برای دستیابی به این منظور پیشنهادی آماده داشت.
ایزنشتین پیشنهاد می کرد تا تمامی بخش ها و دست اندرکاران صنعت فیلم داستانی، برای تولید فیلم کوتاه و پخش ملی آن به طور جمعی بسیج شوند و داستانهای هدفمند را در همه اشکال موثر آن در راستای این پیشنهاد به کار گیرند. ایزنشتین از داستانی نوشته لئونوف Leonov به عنوان نمونه ای در سمت گیری درست و یا نادرستی که میشد برای رسیدن به این مقصود در پیش گرفت، استفاده کرد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1400/10/07

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی نگارش فیلمنامه داستانی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
نگارش فیلمنامه داستانی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک