رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
سران و سلاطین
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 14 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 14 رای
آمریکای قرن نوزده، رویای دل انگیز بسیاری از مردم رنج دیده و محنت کشیده جهان بود. مردمانی که در سرزمین های خود از حکام ستمگر و ستم قومی و فقر و بدبختی به جان می آمدند، برای به دست آوردن لقمه نانی و برای دست یافتن به زندگی مرفهی، راهی آمریکا می شدند. این مردمان انبوده مهاجر فکر می کردند آمریکا سرزمینی است که آنان را از گرسنگی نجات می دهد، رنجهایشان را تسلی می بخشد و خوشبختی و معنویت را برایشان به ارمغان می آورد. ولی این مردمان از خویش بیگانه که ستمهای ستمگران و فقر و بدبختی و ستم قومی روح و جانشان را چون موریانه خورده بود، در سرزمین رویایی خود یعنی آمریکا، با خیل عظیم تر روابط ضد انسانی و ضد بشری روبرو شدند. این سیل عظیم مهاجران به زودی دریافتند که یا باید همچنان ستم های ستمگران و فقر و گرسنگی را تحمل کنند و یا برای ثروت اندوزی و لذت جویی، بقایای خصلتهای انسانی و معنوی خویش را زیر پا بگذارند. و برای داست یافتن به زندگی مادی و مرفه و کاخ نشینی، خود شیوه ستمگران را پیش گیرند. باری اینچنین بود که این گروه برای ثروت اندوزی، غارت و چپاول و آدمکشی را شیوه زندگی خود ساختند و مظاهر معنویت یعنی کلیسا و کلا مذهب و خدا را به باد نیشخند گرفتند و با زیر پا گذاشتن این مظاهر معنوی و انسانی چنان در قتل و غارت و چپاول تمام مردم ستمدیده جهان پیش تاختند که شهره جهان شدند.
آری جوزف، قهرمان رمان سران و سلاطین که از کودکی با فقر و گرسنگی و ستم قومی دست و پنجه نرم کرده است، مذهب و کلیسا و خدا را به گونه ای به شماتت می گیرد و ناآگاهانه چنین می اندیشد که از جمله علتهایی که کودکی خود و خانواده اش را این چنین نکبت بار و پر درد و محنت کرده، کلیسا بوده است. او جای آنکه ریشه سیه روزی خود و خانواده اش را در روابط ناسالم حاکم بر جامعه انسان ها بجوید، مذهب را به شماتت می گیرد و گناه را به گردن خدا و کلیسا می اندازد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
محراب
محراب
1399/10/02

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سران و سلاطین

تعداد دیدگاه‌ها:
3
عجیب است که این جناب خانم تیلور که متولد انگلیس و تبعه و ساکن آمریکای جهانخوار بوده به راحتی چنین رمانهای افشاگرانه ای می نوشته و چاپ می کرده و این رمانها در همین ملل خونخوار تبدیل به فیلم و سریال هم می شده و تازه این خانم در سن 84 سالگی به مرگ طبیعی دار فنا را وداع گفته و به دیار باقی شتافته و حتی برای یکبار هم ، توسط مراجع امنیتی در آمریکا ( از قبیل cia یا fbi ) دعوت و ارشاد نمی شود ، به زندان نمی رود ، مترسک او را در خیابان ها آتش نمی زنند و بر در و دیوار خانه او فحش و ناسزا نمی نویسند . . عجب آدمهای بی غیرت و بی حالی هستند این غربی های خائن . . . .
تشکر فراوان از آپلود کننده گرامی. بی اغراق سالها بود دنبال این کتاب بود. به شکل نصفه نیمه از جایی پیدا کرده و خونده بودم ولی کاملش رو نمی یافتم نه در بازار کتاب نه در اینترنت.چاپ مجدد نشده و گویا یک نسخه کامل و بدون سانسور قبل از انقلاب هم داره. یادمه بچه که بودم سریال این کتاب رو تلویزیون پخش میکرد در اوایل دهه 60. بهر روی سپاس فراوان از محراب گرامی بابت در دسترس قراردادن این کتاب نایاب.
سران و سلاطین
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک