رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
راز
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
نویسنده:
مترجم:
رحمت الهی
امتیاز دهید
5 / 0
با 0 رای
این کتاب شامل دو داستان «راز» و «آموک» است.

در داستان راز، ادگار پسر بیمار به راز عشق مادر پی می برد و پیوسته سر راه او با مرد ناشناس قرار می گیرد. میخواهد از تنهایی خود انتقام بگیرد. حس ناشناخته ای او را به پیش می راند که مادرش را با مرد بیگانه ای (بارون) تنها نگذارد. ولی او کوچکتر از آن است که از مناسبات عشقی چیزی سر دربیاورد. زن در هیجان عشق غرق می شود و فرزند دوازده ساله خود را بچه ای نادان می انگارد و احساسات او را نادیده می گیرد. تا آنجا که به او دروغ می گوید. این کار آخرین آثار اعتماد بچه را نسبت به مادرش از بین می برد و تصورها و عقاید بچه گانه خود را نامفهوم می بیند. بخصوص از وقتی پی می برد کلمات، که در پشت آن تصور حقیقی را داشته است، تنها حباب رنگینی است که باد می کند و در فضای خالی از هم می پاشد و اثری از آن به جای نمی ماند.

داستان آموک که از زبان یک دکتر اروپائی که سالها در مستعمره هند هلند (اندونزی امروز) مشغول خدمت بوده است نقل می‌شود – و می‌شود گفت اعترافات یک «پزشک نادم» اروپائی است که سرگذشت دردناک خود را در این مستعمره جنوب شرقی آسیا برای خالق داستان (اشتفان تسوایگ) نقل می‌کند – یکی از زیباترین و شاید (به عقیده مترجم) زیباترین داستان کوتاه نویسنده فقید باشد که در نوشتنش از احساسات و مشاهدات شخصی خود در هندهلند (اندونزی) که در اوایل قرن کنونی به آنجا سفر کرده بود، الهام و تأثیر گرفته است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hanieh
آپلود شده توسط: hanieh
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی راز

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file