رسته‌ها
قلب پاریس
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 18 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.2
با 18 رای
✔️ آغاز داستان:
غژاغژ چرخ های گاریهای حامل سبزی و مواد غذایی سکوت سنگین جاده خلوت را که به مرکز شهر پاریس ختم می شد، بهم میزد و بر تاریکی یکدست آن خط می انداخت. گاریها بر تن جاده غریب خط می انداختند و می رفتند تا به میدان بزرگ شهر برسند. گردش چرخ های آهنی بر سنگفرش خیابان همراه با سم ضربه اسبهای گاری، آهنگ گوش آزاری را می نواخت که انعکاسش بر طاق نماها و نمای خانه خفته بر دو سوی خیابان و ردیف سردرهم نارونها فرود می آمد و درهم میشد.
اسبی که ارابه دو چرخ حاوی کلم و نخود سبز را می کشید، پا تند کرد و روی پل "نوی یی" خودش را به هشت گاری دیگر که از "نان تر" می آمدند و شلغم و هویج به شهر می بردند، رساند. اسبها بی اینکه گاریچیهای در حال چرت و دراز کشیده به روی بارها را که افسارشان را به دست داشتند به حساب آوردند، رام و سر به زیر با آهنگی یکنواخت و کسل کننده راه می سپردند...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
313
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
morad850
morad850
1399/06/18

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قلب پاریس

تعداد دیدگاه‌ها:
3
چاپ اول این کتاب در پاریس در اکتبر 1897 در بحبوحه ماجرای دریفوس منتشر می شود این رمان در واقع سومین بخش از مجموعه رمان نویسی زولا درباره سه شهر است که بعد از شهرهای لورد و رم ، پاریس بخش پایانی آن را تشکیل می دهد. در این رمان امیل زولا به ماجراهای شخصیت اصلی این چرخه، ابوت پیر فرومنت، می‌پردازد که پس از دو سفر ناموفق خود به پاریس باز می‌گردد. در پایتخت، که به تازگی تحت سلطه امپراتوری دوم و سپس جمهوری سوم فرانسه بازسازی شده و توسط جنبش‌های اجتماعی متعدد بحرانی شده است، قهرمان داستان درمان بیماری های خود را در پاریس پیدا خواهد کرد. زولا در سراسر این رمان به جستجوی ناامیدهای ابوت فرومنت و امیدهای او برای حل نگرانی هایش و از دست دادن ایمانش می پردازد.
جالب اینه که امتیاز خورده شده برنمیگرده
یا سیستم امتیازدهی رو لغو کنید یا جوری برنامه نویسی کنید که با اتمام دانلود امتیاز کسر بشه نه فقط با یک کلیک روی # دریافت # !
این دومین باره این کتاب دانلود نمیشه
200 امتیاز تا اینجا پرید
PDF
7 مگابایت
قلب پاریس
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک