رسته‌ها
آخوندوف و صابر
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 10 رای
نویسنده:
مترجم:
احمد شفائی
امتیاز دهید
5 / 3.9
با 10 رای
در این کتاب در دو بخش ابتدا به زندگی و افکار میرزا فتحعلی آخوندوف نگاهی انداخته شده و سپس زندگی و اشعار و افکار میرزا علی اکبر صابر بررسی شده است. میرزا فتحعلی آخوندوف به عنوان یک نفر ادیب و فیلسوف از استعدادی همه‌جانبه برخوردار بود. تمام آثار قلمی او سرشار از روح انسان‌دوستی بود. او در فعالیت همه‌جانبه خود هرگز در چارچوب زندگی وطن خود محدود نمی‌ماند. تردیدی در این نیست که او فعالیت ادبی را با شاعری آغاز نموده و قبل از آنکه «منظومه شرق» خود را به مناسبت مرگ پوشکین در 1837 منتشر کند، چند اثر منطوم از او وجود داشت. میرزا علی اکبر صابر به عنوان یک منتقد اجتماعی و طنزنویس زبردست و نوآور بین شاعران ایرانی موقعیت خاصی را احراز می‌کند. او با اشعاری انتقادی، امید و خوش‌بینی فلسفی را به مردم تلقیین کرد و شالوده مکتبی ادبی را پی ریخت و آغازگر شعر جدید مردمی شد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
58
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
ستار45
ستار45
1399/04/11

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی آخوندوف و صابر

تعداد دیدگاه‌ها:
3
[quote='سپربلوط']خیلی جای تاسف دارد که ملت ایران هنوز در همان مشکلات زمان قبل از مشروطه به سر میبرد فقط با شکل و شمایلی دیگر با تشکر از اپلود کننده محترم[/quote]
پس در نتیجه پس از بیش از یک قرن و حرکت های اجتماعی مختلف هنوز که هنوز است مشکلاتمان سر جای خودش هست لذا باید ریشه را در جای دگر جستجو کرد که در کتاب جامعه شناسی خودمانی آقای نراقی بررسی شده است.
خیلی جای تاسف دارد که ملت ایران هنوز در همان مشکلات زمان قبل از مشروطه به سر میبرد فقط با شکل و شمایلی دیگر با تشکر از اپلود کننده محترم
آخوندوف یکی از چهرههای شاخص ادبیت نمایشنامه نویسی است. و صابر در آذربایجان با هوپ هوپ نامه ادبیات انتقادی را پررنگ تر کرد.
آخوندوف و صابر
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک