رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

زلزله در آلبوم تجربه: فراگیری مهندسی زلزله با مشاهده خرابیها

زلزله در آلبوم تجربه: فراگیری مهندسی زلزله با مشاهده خرابیها
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 3 رای
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 3 رای
آنچه که پیش روی شما قرار گرفت، حاصل تلاش مؤلفین جهت شناساندن علم مهندسی زلزله، از طریق آشنایی با خسارات و خرابی‌های ناشی از زلزله بود. در این کتاب ضمن ارائه نمونه‌های متعدد و متنوع از زلزله‌های چند دهه اخیر (که مربوط به کشورهای مختلف می‌باشند) سعی شده است که به بررسی موردی ویژگی‌های آسیب پذیری کشورهای ژاپن و ایران نیز پرداخته شود. در تنظیم متن کتاب، سعی بر این بوده است که مطالب برای ایجاد آشنایی افرادی که با رشته مهندسی عمران و خصوصا گرایش مهندسی زلزله آشنا نیستند، مفید واقع شود و همچنین متخصصین نیز موفق به یافتن اطلاعات مورد نظر خود در فصل‌های مختلف کتاب شوند.
بی‌شک خوانندگان این کتاب تنها متخصصین مهندسی زلزله نخواهند بود؛ بلکه عموم مردم و همچنین دانشجویانی که مشتاق به دستیابی اطلاعاتی در زمینه مهندسی زلزله هستند و از نزدیک شاهد خسارات واقعی زلزله نبوده‌اند. از بخش‌های مختلف این کتاب استفاده خواهند کرد.
بررسی میزان آسیب پذیری کلان شهر تهران و سایر شهرهای بزرگ ایران - در برابر آتش سوزی‌های پس از زلزله و ایجاد هشدار به مردم و مسئولان مدیریت شهری، از دیگر اهداف کتاب بوده است که در این راستا ما مجبور به استفاده از عکس‌های مربوط به زلزله بزرگ کانتو (در سال ۱۹۲۳) بودیم که بزرگترین حریق را در شهر «توکیو» در پی داشته است. تهیه عکس‌هایی از انواع مختلف ساختمان، متناسب با شرایط مختلف اقلیمی کشور ایران از نکاتی است که به دلیل کمبود وقت و امکانات میسر نشده است و خصوصا در بخش مربوط به خسارات وارد به خانه‌های چوبی، بررسی موردی ساختمانهای بخش‌های شمالی کشورمان از کارهای بسیار مهم محسوب می‌شود که امیدواریم در چاپ‌های بعدی کتاب به آن بپردازیم.
در پایان مجددا لازم می‌دانیم که غایت سپاسگزاری و تشکر خود را به کلیه عزیزانی که ما را در تهیه و تنظیم این کتاب یاری نمودند ارزانی داریم. در این خصوص زحمات بی‌دریغ دوستانمان در واحد مستندسازی دانشکده صنعت آب و برق در زمینه صفحه آرایی، تنظیم عکس‌ها، تهیه شکل‌ها و نمودارها و نهایتا بازخوانی و ویرایش املایی کتاب، یاری بخش ما در طول راه بوده است.
به امید روزی که شاهد کاهش چشمگیر میزان بلایا و مصیبتها در جوامع انسانی باشیم.
در کشور ایران - با توجه به قرارگیری بر روی کمربند زلزله - نیازمند فراهم آوردن بسترهای لازم در جهت آگاهی بخشیدن به عموم مردم و خصوصا متخصصین سازه، جهت پیش بینی تمهیدات پیشگیرانه «قبل» و «بعد» از زلزله می‌باشیم. این امر هم در خصوص مسائل مربوط به طراحی سازه‌ها و هم از باب بررسی آسیب شناسی اجتماعی در مقابل زلزله حائز اهمیت می‌باشد.

سرفصل مطالب کتاب:
پیشگفتار
فصل اول: زلزله چیست
فصل دوم: علت وقوع زلزله
فصل سوم: حرکت امواج زلزله
فصل چهارم: خسارات وارده به زمین در اثر زلزله
فصل پنجم: خسارات وارده به سازه‌ها در اثر زلزله
فصل ششم: سایر حوادث و عوارض ناشی از زلزله
فصل هفتم: خسارات نوین ناشی از زلزله
فصل هشتم: پیشگیری از آسیب‌های زلزله
فصل نهم: مهندسی زلزله در آینده
سخن آخر
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
mahjoob
آپلود شده توسط: mahjoob
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی زلزله در آلبوم تجربه: فراگیری مهندسی زلزله با مشاهده خرابیها

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file