رسته‌ها
خرمشهر در جنگ طولانی
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 6 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 6 رای
بهترین کتاب برگزیده رشته تحقیق و پژوهش در ربع قرن کتاب دفاع مقدس، مهر 1388

کتاب "خرمشهر در جنگ طولانی" نوشته مهدی انصاری، محمد درودیان و هادی نخعی، به بررسی مقاومت خرمشهر در 35 روز نخست جنگ می پردازد. مضامین و مطالب کتاب نشان می دهد که چگونه مدافعان خرمشهر متولد شدند، شکل گرفتند و ساخته شدند تا نهایتاً یک نقش با اهمیت تاریخی را ایفا کنند.
این کتاب مستند، برگرفته از اسنادی است که شامل مصاحبه های حضوری با شاهدان و حاضران در میدان نبرد خرمشهر و همچنین کسانی که اطلاعات دقیقی از این نبرد داشتند، می باشد. همچنین بخش دیگری از اسناد، مجموعه گزارش ها، بخشنامه ها و تلفنگرام ها و .. و کتبی است که توسط ارگان های مختلف نظامی، انتظامی، نهادهای انقلاب و دیگر سازمان های کشوری صادر گردیده یا منتشر شده است و در پایان هر فصل منابع ذکر شده است.
این کتاب از دو بخش مجزا و به طور کلی از ده فصل و دو ضمیمه تشکیل شده است. بخش اول کتاب خرمشهر در جنگ طولانی آن تحت عنوان "خرمشهر عرصه مطامع عراق" دارای چهار فصل است.
بخش دوم کتاب با عنوان "خرمشهر در تهاجم سراسری عراق"، شامل 6 فصل است که در آنها به‌طور مفصل جریان آمادگی‌های نهایی ارتش عراق برای شروع هجوم نظامی مستقیم تا اشغال کامل خرمشهر پرداخته شده است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ermia
آپلود شده توسط: ermia
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
528
فرمت:
PDF
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خرمشهر در جنگ طولانی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file