رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 2 رای

روزگاران: تاریخ ایران از آغاز تا سقوط سلطنت پهلوی

"روزگاران "مروری است بر تاریخ ایران از آغاز تا سقوط سلطنت پهلوی که زنده‌یاد استاد عبدالحسین زرین‌کوب، در آن، تحولات و حوادث دوره‌های تاریخی و سیر وقایع گذشته ایران را به استناد منابع دست اول بازگو و تجزیه و تحلیل نموده است.
وی کوشیده است مباحث را در عین پرهیز از بیان جزئیات و با رابطه علت و معلولی در توالی رویدادها تبیین کند. این کتاب که پیش از این در سه جلد جداگانه منتشر شده بود، اینک در یک مجلد به چاپ سوم رسیده است. مباحث کتاب در 28 فصل سامان یافته به گونه‌ای که تقریبا هر فصل آن به یک دوره مهم یا مقطع حکمروایی یک یا دو دودمان حکومتگر اختصاص دارد.
مولف در مقدمه کتاب درباره ویژگی‌های این اثر می‌نویسد": روزگاران ایران نگاه دیگری به تاریخ این سرزمین است از آغاز تا امروز. در این نگاه تازه، دورنمای گذشته کوتاه و گذرنده است اما سرسری و شتابکارانه نیست، رویدادها به اجمال در بیان می‌آید اما بیان در حد ممکن از تامل خالی نیست. فرمانروایان از یاد رفته با خودکامگی‌ها، شکست‌ها و پیروزی‌هایشان در این نگرش در پی هم از پیش چشم عبور می‌کنند و در این عبور رستخیز گونه که مرور بر تاریخ است سعی می‌شود تا کارهاشان تفسیر شود، خط سیر کردارهاشان دنبال گردد و نقش آنها در تمدن و فرهنگ ایران ارزیابی گردد.
در نقل رویدادها، چون مجال بیان محدود است، این جا به همان اندازه که تفسیر آنها را ممکن می‌سازد و معنی و جهت مسیر تاریخ ایران را باز نماید می‌بایست بسنده کرد. کتاب با یادداشت‌های نویسنده، کتاب نامه و فهرست اعلام به پایان می‌رسد.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: س‍خ‍ن‌‏‫، 1398
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: ermia
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
990
فرمت:
PDF
حق نشر:
س‍خ‍ن‌‏‫
ویرایش
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روزگاران: تاریخ ایران از آغاز تا سقوط سلطنت پهلوی

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل