رسته‌ها
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 13 رای

سانسور: تحلیلی بر سانسور کتاب در دوره پهلوی دوم

نویسنده:
« ... نبود یک پژوهش روشمند در این زمینه بسیار مهم و وجود بیش از بیست‌هزار پرونده کتاب‌های ممیزی‌شده در دوره پهلوی دوم که معجزه‌وار در سازمان مدارک انقلاب اسلامی دست‌نخورده باقی‌مانده است، موجب شد که این موضوع به عنوان رساله دکتری برگزیده شود که اکنون با حذف بعضی قسمتها نشر می‌یابد. روش به کار رفته در این پژوهش پیمایش تحلیلی و تحلیل محتواست. جامعه مورد مطالعه نیز ۲۳۱۰۰ پرونده ممیزی است. دو فرضیه‌ای که مورد آزمون قرار گرفته عبارت است از: الف. بیش از ۵۰ درصد سانسورهای صورت‌گرفته سیاسی است ب. بین دیدگاه منفی ممیزان و عدم صدور مجوز کتاب رابطه معناداری وجود دارد.»
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: Behruz67
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد دانلود: 265
تعداد صفحات:
290
فرمت:
PDF
حق نشر:
کتابخانه ملی
ویرایش

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سانسور: تحلیلی بر سانسور کتاب در دوره پهلوی دوم

تعداد دیدگاه‌ها:
5
خدمت مدیران فنی کتابناک
قبلا امکان ویرایش و حذف دیدگاه ها ممکن بود، و همچنین قابلیت امتیاز دهی و حذف امتیاز به کتاب ها؛ و همچنین لیست کتاب های مورد تنفر!؟ کاربر وجود داشت.
اما گویا این قابلیت ها بعد از تغییرات سایت از بین رفته.
خیلی جالبه. اگر اون زمان کتابها سانسور میشده الان چی میشه؟ باید نشست و دید . وقتی ورق اینها برگرده بنظرم کتاب سانسور ده جلدی در میاد!!!!
با این جمله خیلی حال کردم : با حذف بعضی قسمت ها نشر می یابد ! !‌!‌ . . . . یعنی اگه خود کتاب با موضوع سانسور ، سانسور نمی شد که اصلا کل ماهیت کتاب زیر سوال می رفت !‌!‌!‌
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل