رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
خاطره دلبرکان غمگین من
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 13 رای
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 13 رای
روزنامه نگاری که همه عمرش را بی زن و فرزند و در تنهایی گذرانده در 90 سالگی بار دیگر عشق را تجربه می کند و دلدادگی پیرانه سر زندگانی اش را دگرگون می سازد. نگاهش به محیط اطراف و آشنایانش را سمت و سویی دیگر می بخشد و تصویری تازه از عالم و هستی را برایش رقم می زند، باعث می شود گذشته اش را به گونه ای نو بازشناسد و آینده مبهم و ظاهرا پایان یافته پیش رویش را یکباره نوید بخش بیابد. طرفه آنکه دلبندش دختری است 14 ساله و عامی و بی سواد...
همه چیز آرام آرام پیش میرود. مارکز هوشمندانه پیرمرد را جلو می کشد. هوشمندانه جشن تولدش را نشان می دهد. پیری و بدترکیبی اش را و در عین حال حس ِ درونی همیشگی اش را. مثل آنجایی که میگوید " واقعیت این است که اولین تغییرات در پیری آنچنان به آرامی اتفاق می افتد که به سختی به چشم می آیند. آدمی باز خودش را از درون نگاه می کند همانطور که همیشه نگاه میکرده است اما این دیگرانند که از بیرون پیری اش را به او یادآوری میکنند. " اگر اینطور به قضیه نگاه کنیم میبینیم شاید انصاف نباشد به پیرمرد لقب گستاخ بدهیم. شاید فرق نگاه من و معروفی همین باشد. که من درک میکنم پیرمرد هنوز نمی داند که آنقدرها پیر است که خواستن یک دوشیزه تصویرش را قبیح تر از همیشه نشان میدهد !
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
farazoforud
farazoforud
۱۳۹۸/۱۱/۱۳

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خاطره دلبرکان غمگین من

تعداد دیدگاه‌ها:
1
با درود
نام دیگر این کتاب روسپیان سودازده من است ! که با ترجمه امیر حسین فطانت ارایه شده است
مارکز که به بیانی بنیان گذار سبک رئیالیسم جادویی می باشد توسط عده ای از خوانندگان آثار او مورد توجه است و کتاب معروف از ایشان کتاب صد سال تنهایی است که این کمترین شخصا به عنوان یک خواننده ساده آثار ادبی چندان نتوانستم با اآثار ایشان که دارای شهرت جهانی است ارتباط بگیرم و سبک رئالیسم جادویی به نظر من در مقابل آثار کلاسیک کمی مضحک است و گویی نویسنده قصد تمسخر خواننده را دارد !!!
و البته این نظر شخصی و غیر کارشناسی این کمترین در این حوزه از ادبیات و این نویسنده خاص است .
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک