مقاله
کارا کتاب زنان آهن ربایی

بیشعوری

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

دارای امتیاز 5.5 از 6 در کتابناک با مجموع 446 رای
بیشعوری
نویسنده:
راهنمای عملی شناخت و درمانِ خطرناک ترین بیماری تاریخ بشریت

این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر است. بله، بیشعوری! و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال اینها در دنیای معاصر می گذارند. به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آنها نابغه اند؛ اما نابغه هایی خودخواه؛ مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می شود.
نویسنده با شوخ طبعی و یک عالمه ماجراهای ساختگی (اما در واقع بسیار شبیه به اتفاقاتی که هر روز دور و بر ما می افتد) نظریه من درآوردی خودش را مطرح می کند: بیشعوری یک بیماری مسری است و دارد دنیا را تهدید می کند! باید کاری کرد والا بیشعورها دنیا را نابود می کنند.
تعداد صفحات: 170
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توضیحات محمود فرجامی مترجم این کتاب:

کتاب بیشعوری سرانجام در دولت تدبیر و امید مجوز انتشار گرفت و همزمان با اولین روز نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۹۳ توزیع شد. ناشر این کتاب نشر تیسا است و نسخه‌ای که توسط این ناشر منتشر شده تحت نظارت من (محمود فرجامی، مترجم کتاب) ویرایش شده که بهترین ویرایش از کتاب بیشعوری است. این کتاب، همراه با یک قلم به عنوان هدیه جانبی، با بهای ۱۲ هزار تومان از تاریخ فوق در بازار رسمی کتاب ایران موجود است. بنابراین خواهشمندم اگر می‌توانید به نسخه‌ی رسمی کتاب در ایران دسترسی داشته باشید از دانلود نسخه‌ی الکترونیک و به ویژه خرید نسخه‌ی چاپی زیرزمینی (که بدون ه
رگونه اطلاع و همکاری من، و بعضا با سواستفاده از نام انتشارات معتبر انجام شده است) خودداری نمایید. همچنان قدردانِ حمایت‌های تمام کسانی هستم که با معرفی، کمک به توزیع الکترونیک، اشتراک نقد و نظر درباره کتاب و به خصوص ارسال وجه (اختیاری) تا کنون از کتاب بیشعوری حمایت کرده‌اند و کمک کردند که این کتاب، یکی از محبوب‌ترین کتابهای فارسی در فضای سایبر شود. امیدوارم نسخه چاپی رسمی کتاب نیز از حمایت لطف‌آمیز مشابه برخوردار شود.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» توسط: mashouf_alireza در تاریخ ۱۳۹۰/۰۲/۲۲
» موردعلاقه 323 و موردتنفر 9 عضو

» کتابناکهای مرتبط:
مرگ جامعه شناسی؛ آری یا نه؟
آنارشیسم و سازمان
سازگاری ایرانیفن بیان
اختیارات » رتبه گذاری
» دیدگاه‌ها (110)
» اعتراض به این کتاب

افرونه‌ها

  نقد کتاب بیشعوری  د مرداد ۱۳۹۰    توسط Majid Garshasbi 


امتیاز دهید
  • اگر امتیاز "6" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد علاقه شما افزوده میشود
  • اگر امتیاز "1" بدهید به فهرست کتابناکهای مورد تنفر شما افزوده میشود
به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید!


آگهی ها

کمپین قلم فارسی آزاد

پاسخنگارش دیدگاه
فاطمه_م
Member
عجبا...قبلا خوندمش خوشم اومد و فهمیدم منم یه بیشعورم...
هر کی بخونه به این نتیجه می رسه که یه بیشعوره...باور کنید!
می خواستم دوباره بخونمش...حیف که لینک دانلود نداره...
نقل قول  
logical positivism
Member
سالها ست باری در ذهنم سنگینی می کرد چنین کتابی اما نه به این نام شاید نام دیگر تدوین و تالیف نمایم و به جامعه امروز ایران تقدیم نمایم اما با بدست آمدن این کتاب و خواندن آن متوجه شدم نویسنده این کتاب یعنی دکتر خاویر کرمنت این بار مسئولیت اجتماعی را از روی دوش من و شاید افرادیکه چنین هدفی را داشته اند برداشته و ماها را از مصائب تدوین و بعد از تدوین کتاب معاف نموده اند و خواندن این کتاب پر مغز و پر محتوا را برای کلیه دوستان کتابناکی عزیزم توصیه می کنم.
نقل قول  
moist4161
Member

معرفی و نقد و بررسی کتاب بی شعوری - دکتر خاویر کرمنت
این کتاب از داستان زندگی نویسنده اش دکتر خاویر کرمنت شروع می شود . دکتر خاویر کرمنت یک پزشک است که در رشته معقد شناسی (proctology) تخصص دارد . به گفته خودش در سن چهل سالگی ؛ زمانی که با پسر و دختر و همسرش مشکل پیدا می کند متوجه می شود که یک بی شعور است !!! و وقتی که زندگیش با مشکل مواجه می شود به نزد دوستش که روان پزشک هم هست می رود دوستش به او می گوید تو بی شعوری و بی شعوری یک بیماری نیست بلکه یک خصیصه شخصیتی است . ولی دکتر خاویر کرمنت این را قبول نمی کند و در جستجوی درمان خودش بر میاد . کتاب را فصل به فصل اختصاص به معرفی و شرح افراد بی شعور داده است . فصل آخر اندکی درباره درمان این بیماری پرداخته است . که کافی و تخصصی نیست .
نقد این کتاب : اما از آن جایی که نقص علوم انسانی بر عکس ( علوم ریاضی که همیشه دو دو تا چهار تا می شود ) ؛ این است که هر کسی حتی افراد بی سواد نیز می توانند از راه برسند و ایراد و اشکال وارد کنند . برای جلوگیری از این مشکل همه ی کسانی که در زمینه علوم انسانی مطالعه می کنند باید داری (( تفکر انتقادی )) باشند . دکتر مصطفی ملکیان می گوید: «اگر بخواهیم زیر آوار اطلاعات هر روزه دفن نشویم چاره‌ای جز این نیست که جنگل اندیشه‌ها را با تفکر انتقادی هرس کنیم.» تا بتوانند موضوعات مختلف را ؛ اول تجزیه و تحلیل کنند سپس قبول کنند . انتقادات بسیاری به این کتاب وارد است . بزرگترین انتقاد این است که نویسنده کتاب اصرار دارد به مخاطب خودش القاء کند که تو هم بی شعور هستی یا شاید تو هم بی شعور باشی !!! (( ما دوست داریم فکر کنیم اکثر مردم طبیعی و با شعور هستند البته تجربه واقعی نشان می دهد که اکثر مردم بی شعور هستند . . . - برگ : 78 ))
در واقع خوانندگان این کتاب نباید این کتاب را جدی بگیرند چون اولاً این کتاب بیشتر به یک شوخی می ماند تا یک کتاب روان درمانگر . دوماً چنین بیماری (بی شعوری) تا بحال در هیچ مرجعی از منابع تشخیصی و آماری اختلالات روانی نیامده است . و مهمتر از همه به گفته کارل راجرز روان درمانگر بدلیل دانش نسبی خودش ؛ هیچ گاه نباید برچسب بزند و مصداق این جمله ( کافر همه را به کیش خود پندارد ) گردد . همچنین مشاور و روان درمانگر باید با ملاطفت و نرم خوئی با مراجع خود برخورد کند . به طور خلاصه این کتاب سرشار از 1 - برچسب زنی 2 - القاء بی شعوری به مخاطب 3 - دارای ؛ بار خشم آلود و نفرتی خاص در مطالب که در لفافه طنز پیچیده شده است . استفاده از کلمات رکیک موید این حرف است . کلاً این کتاب را جدی نگیرید چرا که خود نویسنده نیز این اعتقاد را دارد (( افراد و گروهای در معرض بی شعوری شدید قرار دارند - هر کسی که این کتاب را جدی بگیرد برگ .30 )) . پیروز باشید
نقل قول  
hosseinkurd
Member
حیف شد دانلود نداره
قبلا دانلود کرده بودم اما فایل PDF رو پیدا نکردم
دوست اشتم باز هم این کتاب رو بخونم
نقل قول  
Emir fa
Member
فوق العادست ،محشره
نقل قول  
دستگیران
Member
این کتابو نخونی زندگیتو باختی
نقل قول  
shirin-mk
Member
عالی.... من به همه توصیه می کنم این کتاب رو بخونن.. تاثیرات عمیقی روی من گذاشت.. نکات بسیار باریکی هست که ما عادت کردیم بهشون توجه نکنیم!!!!!
نقل قول  
MCMXCIII
Member
چرا فقط پیش نمایش؟ چطور باید دانلود کرد؟
نقل قول  
mina _tht
Member
دارم میخونمش عالیه
ولی بعضی از فصل ها با جامعه امروزی ما سازگاری نداره و تفاوت جامعه ما و غربی رو هم باید در نظر گرفت !
نقل قول  
torknaz
Member
اسمش که خیلی چالبه.من همین الان دارم دردسرهایی که از یک بی شعور یازی برا خودم درست کردم رو حل میکنم.ی کتاب لازم دارم.فوری ضروری به اسم جامعه شناسی زنان پاملا ابوت و کلر والاس ؛براب امتحان ؛اگه الکترونیکشو داشتین برام سند کنین.به وقتش تهیه نکردم و بیشعور بازی در آوردم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You