با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

کشتی سفید

کشتی سفید

✔️ کتاب کشتی سفید نوشتۀ چنگیز آیتماتف، آیینۀ تمام نمایی از روند زندگی مردم نقاط دور افتاده و جور و ستمی است که بر آن‌ها می‌رفت. کشتی سفید روایتگر ماجراهای پسر بچه‌ای همراه با کیفش است که نمی‌داند روزی فرا می‌رسد و او در سراسر جهان تنها و بی‌کس می‌شود و فقط کیف با او می‌ماند.

برگرفته از متن کتاب:
شب بود و هوا تاریک بود.
روزی که برای پسربچه نخستین کیف مدرسه را خریدند، به این وضع پایان مییافت.
وقتی پسر بچه میخواست دراز بکشد و بخوابد، نمیتوانست برای کیف خودش جایی در نظر بگیرد. بالاخره کیف را کنار بالینش گذاشت. پسربچه هنوز نمیدانست (بعداً خواهد دانست) که نصف کلاس کیفهایی عین کیف او خواهند داشت. اما پسر بچه از این هم ناراحت نخواهد شد، با همه اینها، کیف او باز هم خارق العاده ترین کیف، کیفی کاملاً ویژه خواهد بود. او همچنین نمی دانست که در زندگی کوتاهی که دارد، رویدادهای تازه ای در انتظار اوست، نمیدانست که روزی فرا میرسد که او در سراسر جهان تنها و بیکس میشود و فقط کیف با او میماند. و علت همه اینها افسانه گوزن ماده - مادر شاخدار خواهد بود - افسانه ای که از هر افسانه دیگر بیشتر دوست دارد...

» کتابناکهای مرتبط:
آنا تارلا
در هزارتو
سرینا

نسخه ها
4.4 / 5
با 31 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۲/۰۵/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You