رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
بررسی لغت نامه دهخدا
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 12 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 12 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
این کتاب دربرگیرنده بررسی «لغت‌نامه دهخدا» است که نویسنده در محورهای ذیل آن را انجام داده است: غلط‌های واضح و مطالب نادرست؛ تجلیل از افرادی که خائن بودنشان روشن است؛ بد یا نارسا معرفی کردن برخی از شخصیت‌های دینی شناخته‌شده؛ ذکر مطالبی مخالف عقاید شیعه با وجود عم نیاز به ذکر آن؛ مطالب زننده دربارۀ اصل اسلام در سایه و به بهانه ملی‌گرایی؛ زیاده‌روی در معرفی فرقه ضاله بهائیت و .... . نویسنده معتقد است هدف این نقد برخورد با اشخاص و زیر سؤال بردن آنان نیست و نیز مقصود این نیست که زحمات و کوشش‌ها و تلاش‌های چند ده‌ساله تدوین‌کنندگان این مجموعه نادیده گرفته شود، بلکه هدف این است که اشتباهات این فرهنگ بسیار غنی برطرف شود.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Ataman
Ataman
۱۳۹۸/۰۳/۲۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بررسی لغت نامه دهخدا

تعداد دیدگاه‌ها:
4

جایزهٔ دهخدا
▪️نخستین مراسم جایزه علی‌اکبر دهخدا در تالار افشار مؤسسه لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌ المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم به کتاب منتخب هیأت داوران در حوزهٔ فرهنگ‌نویسی و پژوهشگرِ منتخب در زمینهٔ معرفی و نشرِ آثارِ علامه دهخدا، لوح و نشانِ دهخدا اهدا شد. همچنین نشانِ دهخدا به کوشندگان فرهنگ، استادان پیشکسوت:
حسن انوری، رسول شایسته، سعید نجفی اسداللهی، عبدالله انوار، على‌اشرف صادقی و احمد سمیعی - از مؤلفان بازماندهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا - تقدیم شد.
جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا به پیشنهاد دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی و تصویب شورای مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا به منظور ارج نهادن به شخصیت تأثیرگذار علامه علی‌اکبر دهخدا و تکریم کسانی که همچنان خدمتگزار زبان فارسی هستند و برای اعتلای زبان فارسی آثار ارزشمندی تألیف کرده‌اند، اهدا می‌شود.
جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
@shafiei_kadkani
اساسا ورود یک آدم غیر متخصص به حریمی که تخصص او نیست مصیبت بار و آسیب زاست آقای استادی اگر خیلی هنر دارد به حوزه تخصصی خودشان بپردازند اگر چه در حوزه تخصصی خودشان هم از برجستگی خاصی بهره مند نیستند
تمام تالاش حضرت آیت الله! در این کتاب اینه که چرا به عمامه به سرها توجه بیشتری نشده است و چرا مرحوم دهخدا به تبلیغ اسلام توجهی نکرده است.
امان از تعصب که چشم دل را کور می کند!
نقل از صفحه 30 کتاب:
"لغت نامه دهخدا نیاز به تصحیح، تهذیب و اصلاح دارد و این کار باید توسط گروهی آگاه، متدین و معتقد به نظام اسلامی انجام گیرد"
-رضا استادی (آخوند - امام جمعه قم - عضو مجلس خبرگان - عضو شواری مدیریت حوزه علمیه قم - عضو جامعه مدرسین)
ایشون 5 صفحه (از ص57 تا 61) رو صرف این این کرده که چرا در لغت نامه برای کسروی از لفظ "مرحوم" استفاده شده! یعنی آدم میخواد سرش رو بکوبه به دیوار! گیر چه جماعتی افتادیم
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.